دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸
ساعت : ۲۱:۰۶
کد خبر: ۱۰۰۶۰۷
|
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
آیین امضای تفاهم‌نامه بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه در سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین امضای تفاهم‌نامه بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین روز سه‌شنبه ۱۸ دی ماه در سازمان فرهنگی هنری برگزار شد. سعید اوحدی رییس، سید علیرضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی و مهدی محمدی مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و محمدعلی مؤمنی‌ها معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین از حاضران در این نشست بودند. 

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی هنری و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین

سعید اوحدی امضای تفاهم‌نامه با معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین را اقدام موثری دانست و گفت: یکی از فعالیت‌هایی که باید جدی بگیریم، برپایی هفته‌های فرهنگی برای کشورهای محور مقاومت است. یمن، سوریه، لبنان، عراق، افغانستان و... ظرفیت‌های خوبی برای برپایی هفته فرهنگی در ایران دارند و برای این کار می‌توانیم با سازمان بسیج مستضعفین همکاری کنیم. انشالله با امضای این تفاهم‌نامه زمینه این همکاری‌ها فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: این تفاهم‌نامه را باید با قوت اجرایی کرد تا در حد نوشته باقی نماند. در حوزه بین‌المللی می‌توانیم با همکاری سازمان‌هایی مانند اکو و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین کارهای بزرگی انجام دهیم. مثلاً ۱۲ کشور هستند که نوروز را جشن می‌گیرند، این فرصت خوبی برای همکاری است. باید برای هر بند از تفاهم‌نامه، یک مسیر اجرایی در نظر بگیریم و از ظرفیت‌های هر دو سازمان استفاده کنیم. در زمینه برپایی هفته فرهنگی یمن در ایران می‌توانیم اقدامات عملی را آغاز کنیم. برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز ۶۰۰ اجرای برنامه فرهنگی از جمله دو نمایش محیطی در نظر گرفته‌ایم که در این برنامه‌ها به ایام فاطمیه نیز توجه ویژه‌ای داریم. در این زمینه هم می‌توانیم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم. 

محمدعلی مومنی‌ها معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین نیز بر گسترش همکاری‌ها با سازمان فرهنگی هنری تاکید کرد و گفت: در حوزه برپایی هفته فرهنگی برای کشورهای مقاومت ما آمادگی کامل داریم. با دوستان یمنی صحبت کردیم، می‌گفتند ما داریم صنایع دستی یمن را در تهران تولید می‌کنیم و مقرر شد برای هفته فرهنگی غرفه‌هایی در اختیارشان قرار دهیم تا این هنرها را به مخاطبان ارائه دهند. نمایشگاه «یمن و نقش من» نیز در سه روز برگزار می‌شود و آثار هنری پرشماری در آن به نمایش در می‌آید که باید از آن حمایت کنیم.

در پایان این نشست، اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری و مؤمنی‌ها معاون بین‌الملل سازمان بسیج تفاهم‌نامه همکاری را امضا کردند.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی هنری و معاونت بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین
نظر شما