چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۱۰:۱۸
کد خبر: ۱۰۰۹۸۱
|
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بر اهمیت همراهی شهرداری تهران و سازمان سینمایی در برگزاری مناسب جشنواره فیلم فجر تاکید کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که برای تماشای فیلم «۲۳ نفر» به کارگردانی مهدی جعفری به سینمای رسانه، پردیس سینمایی ملت آمده بود، در پاسخ به سؤال ستاد خبری جشنواره در مورد تعامل شهرداری تهران و جشنواره فیلم فجر گفت: به مناسبت جشنواره فیلم فجر و همچنین مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری تهران تصمیم داشت هر چه در توان دارد ارائه کند تا برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با عزت و شکوه بیشتری برگزار شود. مراسم افتتاحیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر هم در پردیس تئاتر تهران که متعلق به سازمان فرهنگی هنری است، برگزار شد. دو مجموعه پردیس ملت و سینما آزادی و سایر سینماهای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اختیار جشنواره فیلم فجر است. یک اتفاق خوبی هم که امسال افتاد این بود که فرهنگسرای اندیشه در اختیار تهیه‌کنندگان قرار گرفت و همچنین اختتامیه سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر هم قرار است در برج میلاد برگزار شود.

اوحدی درباره تبلیغات شهری برای جشنواره فیلم فجر و نقش شهرداری تهران در جشنواره‌ای کردن فضای تهران گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران که مسئولیت این بخش را بر عهده دارد، قطعاً هر چه داشته در طبق اخلاص گذاشته است.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره موضوع ساخت کاخی اختصاصی برای جشنواره فیلم فجر که در سال‌های اخیر مطرح شده، گفت: به هر حال تجربه سال‌های گذشته نشان داده که پردیس‌ها میزبانی جشنواره را بر عهده داشته‌اند و ما هم از این مورد استقبال کرده‌ایم. مجموعه شهرداری همیشه از اینکه میزبان جشنواره فیلم فجر باشد استقبال می‌کند. با توجه به تعامل بسیار خوبی که بین شهرداری تهران و سازمان سینمایی برقرار است، فکر نمی‌کنم چندان نیازی به کاخ اختصاصی برای جشنواره باشد. آقای انتظامی رییس سازمان سینمایی هم فرمودند که تعامل امسال شهرداری و جشنواره تعامل بسیار مثبت و سازنده‌ای بوده است. لذا باید بگذاریم سالن‌های سینما کارهای تخصصی خود را بکنند و اکران همین فیلم‌ها را انجام دهند. فکر نمی‌کنم الان موضوع اصلی ما داشتن کاخی اختصاصی برای جشنواره باشد.

اوحدی در پاسخ به این سؤال که شهرداری تا چه میزان در تولید آثار سینمایی فعالیت داشته، گفت: کار سینمایی در شهرداری تهران از طریق موسسه تصویر شهر اتفاق می‌افتد. در سال ۹۷ موسسه تصویر شهر که متولی فعالیت در این حوزه است با کمبود جدی بودجه مواجه بوده است. ما تلاش کردیم امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب حداقل دو اثر را در جشنواره داشته باشیم که به خاطر هزینه‌های بالای تولید فیلم و کمبود بودجه این اتفاق میسر نشد. مشارکت مردم در حوزه شهر فقط در مسائلی مثل ساخت و ساز و پرداخت عوارض نیست. حتماً در حوزه فرهنگی هم باید اقداماتی صورت بگیرد.
نظر شما