پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۱۴:۱۱
کد خبر: ۱۰۱۱۰۹
|
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
اتوبوس کتابگرد هدهد با حضور در کوره‌های آجرپزی یافت‌آباد و محله‌های محروم منطقه ۱۸، به ترویج فرهنگ کتابخوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی می‌پردازد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از اتوبوس کتابگرد هدهد با حضور رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران رونمایی شد و قرار بر این شد در ادامه این اتوبوس به سمت مناطق جنوبی شهر تهران حرکت کند.

سه‌شنبه ۳۰ بهمن ماه اتوبوس سیار هدهد در قالب برنامه‌های فرهنگی هنری همچون ایستگاه نقاشی، بازی و خلاقیت و کتابخانه سیار در محله‌های محروم محله منطقه ۱۸ از جمله کوره‌های آجرپزی یافت‌آباد میهمان شهروندان منطقه ۱۸ است.

اتوبوس‌های کتابگرد هدهد با موضوعات تخصصی چون کودک، نوجوان‌پلاس، انقلاب اسلامی و خانواده میزبان شهروندان است. هر اتوبوس یک موضوع دارد که متناسب با آن موضوع روی اتوبوس تصویرسازی شده است. 

فضای داخلی این اتوبوس‌ها به صورت کتابخانه است و در آن سیستم شبکه کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهر تهران برپاست. شهروندان منطقه ۱۸ نیز می‌توانند از طریق این سیستم‌ها عضو کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شوند.  همچنین یک راهنما برای مشاوره کتابخوانی در این اتوبوس‌ها مستقر است.

این برنامه سه‌شنبه ۳۰ بهمن با مشارکت کتابخانه‌ها و خانه‌های فرهنگ منطقه ۱۸ برگزار می‌شود.
نظر شما