شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۶:۲۳
کد خبر: ۱۰۱۹۱۸
|
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
چهار هزار و ۲۴۰ اثر شامل فیلم‌های سینمایی، ویدئویی، سریال، کوتاه و نیمه بلند داستانی، مستند و انیمیشن، اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سینمای ایران و بخش محله از ایران و ۱۱۴ کشور جهان در دبیرخانه «هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر» ثبت نام شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از زمان اعلام فراخوان جشنواره در بهمن ماه ۹۷ تا پایان زمان ثبت نام در اردیبهشت ۹۸ در دو بخش ملی و بین‌الملل، چهار هزار و ۲۴۰ اثر شامل فیلم‌های سینمایی، ویدئویی، سریال، کوتاه و نیمه بلند داستانی، مستند و انیمیشن، اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سینمای ایران و بخش محله از ایران و ۱۱۴ کشور جهان در دبیرخانه «هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر» ثبت نام شد که شامل چهار هزار و ۲۵ فیلم و ۲۱۵ اثر در بخش اقلام تبلیغاتی مانند لوگو، پوستر، تیزر، عکس صحنه و... است. 

بیشترین آمار آثار رسیده در بخش بین‌الملل به آثار مستند و در بخش ملی به آثار کوتاه و نیمه بلند داستانی اختصاص دارد. همچنین پس از ایران کشورهای هند، آمریکا، اسپانیا، برزیل، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، روسیه، بریتانیا و آلمان ۱۰ کشوری هستند که بیشترین ثبت آثار را در این دوره از جشنواره داشته‌اند.

با پایان یافتن مهلت ثبت نام آثار متقاضی در ۳۱ اردیبهشت ۹۸، اعضای هیئت انتخاب شامل ۹ گروه سه تا پنج نفره آثار رسیده به دبیرخانه در بخش‌های بین‌الملل، مستند، داستانی کوتاه و نیمه بلند، انیمیشن، سریال، ویدیویی، سینمایی، اقلام تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سینمای ایران و محله را به صورت جداگانه بررسی و به بخش مسابقه معرفی خواهند کرد.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی از ۲۶ تا ۳۱ تیرماه سال جاری در شهر تهران و در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.
نظر شما