جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۴:۴۱
کد خبر: ۱۰۲۵۴۹
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
نمایشگاه عکس تاریخی «کهن قاب همدان» روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ماه در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه عکس تاریخی «کهن قاب همدان» روز سه‌شنبه ۱۵ مرداد ماه ساعت ۱۶ در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود. این نمایشگاه حاصل پژوهشی کتابخانه‌ای و گفت‌وگومحور بوده که از لحاظ اهداف بنیادی و از لحاظ اهمیت و روش، اسنادی و تاریخی است. این پژوهش به کوشش سمیرا سبزی گردآوری شده و در کتابی به نام «تاریخ عکاسی در همدان» منتشر شده است. سمیرا سبزی عکاس، خبرنگار، پژوهشگر و فعال حوزه اجتماعی همدان است.

در این نمایشگاه ۴۴ قطعه عکس به نمایش گذاشته می‌شود. این عکس‌ها توسط عکاسان ایرانی و خارجی دوره قاجار و اوایل پهلوی گرفته شده‌اند و از منابع مختلفی چون آلبوم‌خانه کاخ گستان، آرشیو کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران، آرشیو سازمان اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور، آرشیو کتابخانه دانشگاه هاروارد و دیگر مراکز آرشیو عکس تاریخی گردآوری شده است.

همزمان با گشایش نمایشگاه عکس تاریخی «کهن قاب همدان»، مراسم رونمایی از کتاب «تاریخ عکاسی در همدان» نیز برگزار خواهد شد. این کتاب به معرفی هنرمندان، عکاسی‌های شاخص و عکاسخانه‌ها، آغازگرهای عکاسی در همدان و کسانی که در تاریخ عکاسی همدان نقش داشتند، پرداخته است که توسط حوزه هنری استان همدان چاپ شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا پنجشنبه هفتم شهریور از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه www.iranphotomuseum.com  مراجعه کنند.
نظر شما