پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹
ساعت : ۱۶:۱۰
کد خبر: ۱۰۳۱۴۷
|
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
باشگاه کتاب فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی مجموعه شعر عاشورایی «کابوس شاخه‌های شکسته» سروده مهدی زارعی را روز دوشنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۶با حضور حمیدرضا شکارسری و میلاد عرفان‌پور رونمایی می‌کند.
مجموعه شعر عاشورایی «کابوس شاخه‌های شکسته» در فرهنگ‌سرای انقلاببه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین رونمایی از مجموعه شعر عاشورایی «کابوس شاخه‌های شکسته» با حضور مهدی زارعی سراینده این مجموعه، حمیدرضا شکارسری و میلاد عرفان‌پور کارشناسان ادبی و مبین اردستانی کارشناس-مجری در فرهنگ‌سرای انقلاب برگزار می‌شود.

مهدی زارعی متولد ۱۳۵۵ اهل استان البرز و کارشناس ارشد ادبیات فارسی دارد و پیش از انتشار کتاب «کابوس شاخه های شکسته» از او ۷ دفتر شعر به چاپ رسیده است. کتاب «آخرین دقیقه‌های آخرالزمان» این شاعر در نخستین دوره جایزه کتاب فصل در زمستان ۱۳۸۶ برگزیده شد.

کتاب «کابوس شاخه‌های شکسته» مجموعه‌ای از ۱۳۰ چهارپاره در ۱۲ فصل است که همه به روایت است رویای حضرت زینب(س) در کودکی و تعبیر آن توسط پیامبر اکرم(ص) و تحقق آن در واقعه عاشورا و اسارت ایشان می‌پردازد. 

کابوس دخترک پنج ساله، شب عاشورا، روز عاشورا، حضرت علی اکبر(ع)، حضرت قاسم بن الحسن(ع)، برادران حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت ابوالفضل(ع)، حضرت علی اصغر(ع)، امام حسین(ع)، اسارت اهل حرم و پایان کابوس عناوین بخش‌های این کتاب را شامل می‌شود.

«کابوس شاخه های شکسته» از سوی نشر شهرستان ادب در قطع رقعی و در ۷۹ صفحه به چاپ رسیده است.

محمدرضا سنگری، عاشورا پژوه در مقدمه کتاب «کابوس شاخه‌های شکسته» می‌نویسد: این کتاب یکی از زیباترین، رساترین و برترین کارهایی است که در حوزه شعر عاشورایی سروده شده است. شاعر عزیز، نوآور و خلاق، مهدی زارعی در این اثر نشان داده است که در تلفیق داستان و شعر و خلق ساختارهای روایی بدیع در شعر بسیار موفق است. توفیق رفیق راهش باد که در این راه، به ویژه آفرینش آثار ارجمند و گران‌سنگ دیگر در عرصه ادب آیینی، بیش از این از او بخواهیم و بخوانیم.

آیین رو نمایی مجموعه شعر «کابوس شاخه‌های شکسته» دوشنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.  

فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. 
نظر شما