شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
ساعت : ۰۰:۵۳
کد خبر: ۱۰۳۶۹۳
|
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در جشن بزرگ «یاران صلوات» گفت: پیامبر اکرم(ص) به ما حقوق بشر و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم را آموخت
امرودی: پیامبر اکرم(ص) آموزگار حقوق بشر و ایستادگی در مقابل ظلم استبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، جشن بزرگ «یاران صلوات» همزمان با فرارسیدن میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص)، با همکاری بنیاد صلوات و سازمان فرهنگی هنری شهرداری، با حضور حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری، آیت‌الله اراکی دبیر کنفرانس وحدت اسلامی، محمد شجاعی موسس و مدیرعامل موسسه منتظران منجی و ۱۷۰۰ مهمان خارجی و داخلی پنجشنبه ۲۳ آبان از ساعت ۱۸ در سالن اجلاس‌ سران برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) گفت: خاتم الانبیا در بین مردم بود؛ او آمده بود تا ما را تعیلم دهد. برای همین امشب را جشن می‌گیریم. امشب، شب بزرگی است. امشب دنیا تشنه آموزه‌های پیامبر اکرم (ص) است. اما اگر می‌خواهید آموزه‌های پیامبر را خالصانه درک کنید، باید بدانید پیامبر حقوق کودک را درست در زمانی که کودکان را زنده به گور می‌کردند و هیچ حق و حقوقی برای آن‌ها قائل نبودند، به ما هدیه داد. پیامبر برای کودکان حقوق در نظر گرفت. همچنین پیامبر اکرم(ص) به ما حقوق همسایه و حقوق زن را زمانی که برای زنان هیچ حقوقی قائل نبودند، آموخت.

وی افزود: از همه مهم‌تر اینکه پیامبر اکرم(ص) به ما حقوق بشر را آموخت. حقوق بشری که در آن ناموس، جان و مال مردم در امان است. نه مثل کسانی که با ادعای حقوق بشر به مال و جان مردم تجاوز می‌کنند.

امشب که وجود نازنین پیامبر پا به عرصه گذاشته است را جشن می‌گیریم. همان پیامبر احمدی که به ما مهربانی و عشق ورزیدن آموخت. به ما آموخت در مقابل ظلم و ستم و استبداد تا پای جان باید بایستیم. پیام صلوات و پیام عشق ما به پیامبر این است که در مقابل هر ظلم و استبدادی تا پای جان خواهیم ایستاد.

در ادامه مراسم احمد جونز مسلمان ایرلندی گفت: به عنوان یک مسلمان از همه شرکت کنندگان و برگزار کنندگان تشکر می‌کنم. از همه شما که نشان دادید وحدت اسلام برای شما مهم است و مراسمی به اسم وحدت اسلام برگزار کرده‌اید. وقتی نوجوان بودم مسلمان شدم. خیلی‌ها از دلیل مسلمان شدنم پرسیدند و می‌خواستند بدانند چه چیزی من را به اسلام جذب کرد. قطعا شخصیت پیامبر اسلام بود که من را به اسلام جذب کرد. اسلام جذابیت‌های بسیاری دارد. اگر به زندگی پیامبر نگاه کنیم، می‌بینیم دست‌آوردهای حیرت انگیزی داشته است. حضرت محمد قهرمات وحدت بودند. ما باید متحد باشیم. مخصوصا این روزهایی که اسلام دشمن زیاد دارد و می‌خواهند امت اسلام را تخریب کنند و بین امت اسلام فتنه بیاندازند.

وی افزود: هرکسی که اسلام را می‌شناسد باید بداند که وظیفه‌اش متحد بودن با دیگر مسلمانان است. ما باید درد خواهر و برادرانمان را در جاهایی که مورد ظلم واقع می‌شوند، احساس کنیم. حضرت محمد(ص) به ما یک دین کامل داده است. من از شما تشکر می‌کنم که به وحدت اسلامی اهمیت می‌دهید.

در این مراسم گروه سرود «سفیر عشق»، گروه موسیقی «آوای فروردین» و همچنین محمد معتمدی خواننده به اجرای هنری پرداختند.

در پایان مراسم با حضور آیت‌الله اراکی دبیر کنفرانس وحدت اسلامی و نمایندگان برخی از کشورها، مقداری از خاک این کشورها پای گلدان درخت سرو به عنوان نماد مقاومت ریخته شد.

نظر شما