يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۲۳:۲۴
کد خبر: ۱۰۳۸۵۱
|
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
جشنواره «زیتون» به مدت ۱۵ روز با برنامه‌های متنوع همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۲ در فرهنگ‌سرای خاوران برگزار می‌شود.
جشنواره «زیتون» در فرهنگ‌سرای خاورانبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، اسماعیل قضات‌لو با اشاره به ضرورت اجرای جشنواره زیتون از ۱۵آذر در فرهنگ‌سرای خاوران، گفت: با توجه به نام گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولید و بیانیه گام دوم و تاکید رهبری معظم به اشتغال و حمایت از تولید داخلی و همچنین عدم وجود بستر مناسب برای عرضه مستقیم کالا از تولید کننده به مصرف کننده، برنامه‌ای تحت عنوان «جشنواره زیتون» برگزار می‌شود.

وی آشنایی با خوراکی‌های قرآنی و آگاهی درباره این میوه اعجاب انگیر، ايجاد لحظات شاد و سالم برای خانواده‌ها و درآمدزایی از طریق عرضه و فروش محصولات را از جمله اهداف برگزاری اين جشنواره عنوان كرد و افزود: این برنامه با عنایت به تاکید آیات و روایات به مصرف زیتون و خواص دارویی این محصول در بهبود سلامتی، به مدت ۱۵ روز از ساعت ۹ تا ۲۲ میزبان شهروندان است.

رییس فرهنگ‌سرای خاوران تصریح کرد: این جشنواره شامل دو بخش زیرساختی و فرهنگی است که در قالب غرفه‌های فروش زیتون و مشتقات آن، طب سنتی و سوغات شهرها، سیاه چادر عشایر و فروش میان وعده‌های بومی و محلی، مراسم آیينی چيدن زيتون، کارگاه‌های متنوع، استیج، بخش کودک و نوجوان، مشاوره درمانی، همایش، نمایش، سرود، مسابقه و رادیو جشنواره اجرا خواهد شد.

وی ابراز کرد: امیدواریم این جشنواره زمینه لازم برای بهره‌مندی کشاورزان از دسترنج و حذف واسطه‌ها را فراهم کرده و در راستای ترویج فرهنگ استفاده از فرآورده‌های زیتونی و تولید محصول سالم گام بردارد.

قضات‌لو خاطر نشان کرد: محل برگزاری این جشنواره در فرهنگ‌سرای خاوران به نشانی میدان خراسان، خیابان خاوران، سه‌راه هاشم آباد است و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 33015423 تماس بگیرند.
نظر شما