شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹
ساعت : ۰۰:۰۳
کد خبر: ۱۰۴۷۰۱
|
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
فرهنگ‌سرای رسانه در ویژه‌برنامه‌های فصل بهار با اجرای سه برنامه از مدافعان سلامت تجلیل می‌کند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مهدی محمدی رییس فرهنگ‌سرای رسانه از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فصل بهار فرهنگ‌سرای رسانه با رویکرد تجلیل از مدافعان سلامت خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تا اطلاع ثانوی و بازگشت شرایط به حالت عادی، مجموعه برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه به صورت مجازی برگزار می‌شود و برآن شدیم تا علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی، با طراحی سه ویژه‌برنامه، از نگاه فرهنگ، هنر و رسانه نگاهی متفاوت به مسئله اول امروز جهان بیاندازیم. 

رییس فرهنگ‌سرای رسانه اضافه کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که ما در طراحی ویژه‌برنامه‌ها در نظر گرفتیم تجلیل از مدافعان سلامت بود، کسانی که این روزها مبارزان صف اول مقابله با کرونا هستند و کمترین وظیفه ما در قبال آنها مراقبت بیشتر از سلامتی خود و دیگران و تجلیلی برای ثبت جانفشانی‌های این عزیزان در تاریخ است. 

وی در تشریح این ویژه‌برنامه‌ها گفت: مسابقه بزرگ نقاشی کودکان با عنوان «رنگ رنگ تا پیروزی» با رویکرد بازتاب مبارزه با بیماری کرونا و تلاش جهادی پزشکان و کادر درمانی در نقاشی‌های کودکانه، ویژه گروه سنی ۳ تا ۱۲ سال برگزار می‌شود. برای شرکت در این مسابقه، خانواده کودکان علاقه‌مند باید عکسی از نقاشی کودکانشان با هشتگ #رنگرنگتا_پیروزی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنند. 

محمدی اضافه کرد: پویش ملی قدردانی از جهادگران سلامت با عنوان «به تو افتخار می‌کنم...» دیگر ویژه‌برنامه فرهنگ‌سرای رسانه است. در این برنامه رو به دوربین تلفن‌های همراهمان، در کمتر از یک دقیقه و با جمله «به تو افتخار می‌کنم...» از تلاشگران صفِ اول مبارزه با کرونا تقدیر می‌کنیم و با هشتگ #بهتوافتخار_می‌کنم در صفحه اینستاگرام خود آن را به اشتراک می‌گذاریم.

رییس فرهنگسرای رسانه در تشریح دیگر ویژه‌برنامه این فرهنگ‌سرا گفت: مسابقه رسانه‌ای و شهروندی «جانِ من، ایرانِ من» در دو بخش کلی «نوشتار رسانه‌ای» شامل گزارش، مصاحبه، یادداشت، مقاله و تولیدات محتوایی برجسته و اثرگذار در فضای مجازی (شامل توییت، پست اینستاگرام و...) و «تصاویر رسانه‌ای» شامل عکس، گزارش‌های ویدیویی (vlog) و فیلم یک دقیقه‌ای برای دو گروه اهالی رسانه و شهروندان در هفت محور کلی طراحی شده است. 

وی افزود: زحمات شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌ها و سایر دستگاه‌های امدادرسان برای مقابله با ویروس کرونا، تلاش‌های شبانه‌روزی دستگاه‌های خدمت رسان، صنایع و بخش‌های عمومی که در شرایط اپیدمی کرونا کماکان به مردم خدمت می‌کنند، نوروز باستانی ایرانیان و کرونا، فعالیت داوطلبانه و جهادی گروه‌های جهادی و نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی برای خدمت‌رسانی به مردم و آسیب دیدگان، همدلی و اتحاد مردم در پخش وسایل ضروری بهداشتی به صورت خودجوش، بهبودیافتگان کرونا و ادامه مسیر زندگی و تلاش برای آگاهی بخشی صحیح و تشخیص اخبار غلط و شایعات، هفت محور اصلی این مسابقه است. 

محمدی عنوان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در هر یک از این پویش‌ها و مسابقات تا پایان فروردین‌ماه مهلت دارند. ذکر این نکته هم الزامی است که اگر صفحه شخصی شرکت‌کنندگان خصوصی است، لازم است آثار خود را  به دایرکت صفحه رسمی فرهنگ‌سرای رسانه به نشانی @farhangsararesaneh ارسال کنند. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت فرهنگ‌سرای رسانه به نشانی resaneh.farhangsara.ir مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۰۱۴۸۲ تماس بگیرید.
نظر شما