چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
ساعت : ۲۳:۱۴
کد خبر: ۱۱۸۷۷۶
|
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
کتاب «کفیل» روایت‌های کوتاه از زندگی حضرت ابوالفضل (ع) به قلم ناهید حسن‌پور توسط نشر صاد منتشر شد.
«کفیل» منتشر شد/ روایت‌های کوتاه از زندگی حضرت ابوالفضل(ع)
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر، کتاب «کفیل» روایت‌های کوتاه از زندگی حضرت ابوالفضل (ع) به قلم ناهید حسن‌پور در ۱۵۶ صفحه و دو نسخه الکترونیکی و کاغذی منتشر شد.

«کفیل» زندگی حضرت ابوالفضل (ع) در آینه روایت‌های کوتاه است. اثری ویژه ایام اربعین حسینی که حال‌وهوای جالب‌توجهی در خواننده ایجاد می‌کند. این کتاب روان و خوش‌خوان به قلم ناهید حسن‌پور در زمانی کوتاه خواننده را با مرور زندگی حضرت عباس (ع) روبه‌رو می‌کند. از زمان خواستگاری و ازدواج حضرت علی علیه‌السلام و حضرت ام‌البنین (س) تا تولد قمر بنی‌هاشم و بزرگ‌شدن و رشادت‌هایش.

در مقدمه کتاب آمده است:

کتاب کفیل، از زندگی مردی می‌گوید که افسانه نیست؛ پدرش علی (ع) نام داشت و بردن همین نام، کافی است تا بدانیم او از نسل چه کسی است. کفیل، از پهلوانی می‌گوید که پهلوانان عالم، به نام او اقتدا می‌کنند و شهدا به حالش حسرت می‌خورند. کفیل، از معنای حقیقی غیرت می‌گوید؛ از قامت جوانمردی، از چشم‌هایی که آب را شرمنده نجابت خود کرد و از قهرمان نهر علقمه؛ عباس‌بن‌علی (ع).
کفیل، از برادر زینب (س) می‌گوید و از برادر حسین (ع)؛ عَلَم‌دار بزرگ ولیّ‌عصر، یکّه‌امیر سپه کربلا. کفیل افسانه نیست. گوشه‌هایی از زندگی جوانمردی است که مثل یک عَلَم، هیچ‌وقت بر زمین نماند و مانند پدرش، اسدالله‌الغالب خواندش تا حیدری دیگر در میدان تکرار شود و بعد هم حیدرها.»

نسخه کاغذی کتاب با قیمت ۳۹ هزار تومان از سایت نشر صاد به نشانی Saadpub.ir قابل تهیه است و نسخهی الکترونیکی اثر نیز با قیمت ۱۹ هزار تومان توسط پلتفرم طاقچه عرضه می‌شود.
نظر شما