به گزارش شهر در آيين تقدير از برگزيدگان، صاحبان آثار برتر در بخشهاي پنج گانه جشنواره و بخش ويژه نشان آهوي ايراني معرفي و از آنان تقدير شد.
اسامي اين برگزيدگان به شرح ذيل است:
رسانه هاي مكتوب ( بخش مقاله )
رتبه اول : خانم سوگل شهيدي
نام اثر : عروس خطرناك –
رتبه دوم ( مشتركا " ) : آقاي عباس عاشوري
نام اثر : حكمران صخره هاي بلند –
رتبه دوم : آقاي علي گلشن
نام اثر : درجستجوي ببر مازندران –
رتبه سوم ( مشتركا " ) : خانم رقيه ي ابراهيمي
نام اثر : بررسي ديوارهاي سبز با تاكيد برنقش آن دركاهش مصرف انرژي ساختمان – تازه هاي انرژي
رتبه سوم : خانم ليلا رمضاني
نام اثر : انرژي و چالشهاي زيست محيطي در جهان
تازه هاي انرژي
رسانه هاي مكتوب ( بخش عكس )
رتبه اول : آقاي ابوطالب ندري
نام اثر : يك جهان در يك گلستان – ر
رتبه دوم ( مشتركا " ) : آقاي حميد صادقي
نام اثر : پاييز الموت -
رتبه دوم : آقاي عليرضا غمخوار
نام اثر : جزيره ي ام الگرم –
رتبه سوم ( مشتركا" )
آقاي داوود مرزي زاده
نام اثر : جزيره ي هرمز
رتبه سوم : آقاي فريبرزحيدري
نام اثر : ناموس حيات وحش -
آقاي نادر كرمي
نام اثر : چهار يوز پلنگ ايراني مورد تقدير قرار مي گيرد
رسانه هاي مكتوب (بخش يادداشت)
رتبه اول : خانم مژگان جمشيدي
نام اثر: هزينه ي سنگين جيوه ـ روزنامه پول
رتبه دوم : آقاي مهدي نوروزونديان
نام اثر : جاي خالي روز بازيافت در تقويم ـ سايت شهر
رتبه سوم( مشتركاً) : آقاي مهدي ميرزايي
نام اثر : زيبايي هاي سبز شهر ـ سرزمين من
رتبه سوم : آقاي امير گودرزي
نام اثر : شكارچي و شكاركش ـ روزنامه تهران امروز
رسانه هاي مكتوب (بخش نقد)
هيچ اثري شايسته ي عناوين اول تا سوم شناخته نشد
آقاي عليرضا زارعي مورد تقدير قرار مي گيرد
بخش ويژه : نشان طلايي آهوي ايراني
رتبه اول: شقايق شريف راضي نام اثر: آهوي ايراني
رتبه دوم: فاطمه وكيلي نام اثر: جيران
رتبه سوم: افسانه حسيني نام اثر: 18 هزار آهوي ايراني
رتبه چهار: مهدي شريفي نام اثر: آهوي ايراني
رتبه پنجم: معين صالحي نام اثر: آهوي ايراني
آثار پژوهشي : بخش فيلمنامه
رتبه اول ، رتبه دوم ، رتبه سوم
در اين بخش هيات داوران هيچ اثري را شايسته عناوين اول تا سوم ندانست
آقاي محمد حسين سفري
نام اثر : چشمه گنجشك مورد تقدير قرار مي گيرد
آثار پژوهشي : بخش كتاب
رتبه اول
هيات داوران هيچ اثري را شايسته رتبه نخست ندانسته
رتبه دوم : آقاي سام خسروي فرد
نام اثر : شير ايراني
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي مهدي سليماني روزبهاني
نام اثر : گياهان شهر ما
رتبه سوم : خانم سميه محمدي پناه
نام اثر : شاپرك و هستي
آثار پژوهشي : ( بخش مقاله )
رتبه اول : خانم روشنا بهباش
نام اثر : تالاب خرمشهر- بررسي وضعيت پرندگان انطباق با معيارهاي انتخاب
رتبه دوم : آقاي محمد حسين فاتحي
نام اثر : بررسي فرايند پوشش كرمي و پسماندهاي آلي بوسيله كرم
رتبه سوم : آقاي محمد رضا همامي
نام اثر : استفاده از زيستگاه توسط هوبره
آقاي عليرضا انتظاري
نام اثر: نگاه فقهي به مباني محيط زيست شايسته تقدير و تشكر هيات داوران شايسته تقدير شد
آثار پژوهشي ( بخش نمايشنامه )
رتبه اول و رتبه دوم :
هيات داوران هيچ اثري را شايسته رتبه اول ودوم ندانست
رتبه سوم
آقاي محمد جواد آرمان مهر
نام اثر : نمايشنامه ي " هواي پاك كوپني "
آثار پژوهشي ( پايان نامه )
رتبه اول : آقاي مسعود طوفان
نام اثر : چگونگي مواجهه نظام بين الملل با بحران تغييرات اقليمي
رتبه دوم : آقاي محمد امين سلجوقي
نام اثر : بررسي اثرات خشكسالي اخير بر روند توسعه روستايي
رتبه سوم : خانم ام البنين پولادي
نام اثر : بررسي نقش اجتماعي ، فرهنگي زنان شهر كرج در ارتقاء كيفي محيط زيست
خانم عاليه چنگيزي
نام اثر : بررسي مقدماتي انگلهاي داخلي گوزن زرد ايراني در پناهگاه حيات وحش كرخه ، شايسته تقدير اعلام مي شود .
رسانه ديداري ( بخش انيميشن )
رتبه اول : آقاي احمد تيموري
نام اثر : انيميشن ديروز ، امروز ، امروز
رتبه دوم : آقاي كيانوش دالوند
نام اثر : انيميشن اتومبيل تك سرنشين
رتبه سوم : آقاي فخرالدين دوست محمدي
نام اثر : انيميشن فيلم سرباز سبز
رسانه ديداري ( بخش گزارش )
رتبه اول : آقاي علي داها
نام اثر : گزارش كما
رتبه دوم ( مشتركا " ) : آقاي اميد شكر يازي
نام اثر : گزارش مادري از جنس آهن
رتبه دوم : آقاي مهدي عبادي
نام اثر : بازگشت به زندگي
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي احمد علي احمد پور
نام اثر : گزارش تالاب كمجان
رتبه سوم : خانم كوثر موسوي
نام اثر : كارون از ابتدا تا انتها
تقدير وتشكر از آقايان سعيد مختاريان براي تلاش پي گيري ايشان در حوزه محيط زيست استان تهران و توليد تعداد سه گزارش خبري
محمد مستوري ، مجيد اكبري و خانم سارا كيسه چي
رسانه ديداري ( بخش مستند بلند )
رتبه اول : آقاي مازيار مشتاق گوهري
نام اثر : مستند گاندو
رتبه دوم : آقاي فتح اله اميري
نام اثر : مستند زندگي در كسوف
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي سيد محمد شمس الديني
نام اثر : مستند جنگل باغ شادي
رتبه سوم : آقاي سيد حسين صافي
نام اثر : مستند خبر كرمان
رتبه سوم : خانم ناهيد يزدي
نام اثر : مستند مينوتا " همتاي بهشت "
برفراز شهر آهن
كاري از روابط عمومي ذوب آهن اصفهان به خاطر ارائه الگوي مناسب صنايع درحمايت از محيط زيست شايسته تقدير مي باشد
رسانه ديداري ( بخش تله فيلم )
رتبه اول : هيچ اثري حائز كسب رتبه نخست نشد .
رتبه دوم : آقاي محسن دانشور
نام اثر : آهوان چشمه
رتبه سوم : آقاي محمد حسين سفري
نام اثر : سپيدار
رسانه ديداري (بخش فيلم كوتاه داستاني )
رتبه اول : آقاي علي مردمي
نام اثر : خدا همين نزديكي است
رتبه دوم : آقاي مصطفي بسيج
نام اثر : ايرمان
رتبه سوم : آقاي وحيد اسلامي
نام اثر : هوره
رسانه ديداري ( بخش مستند كوتاه )
رتبه اول : بهروز عالمي ( طرح حفاظت از تالابهاي ايران )
نام اثر : مستند كوتاه آغلارگول
رتبه دوم : آقاي علي يازرلو
نام اثر : مستند كوتاه تالاب آلاگل
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي حبيب علواني
نام اثر : مستند كوتاه جنگلها
رتبه سوم : خانم ليلا علي اكبري
نام اثر : اينجا فارس است
رسانه ديداري (بخش ميز گرد و گفت وگو )
در بخش ميز گرد و گفت و گو هيچ اثر شايسته دريافت تنديس جشنواره شناخته نشد
ضمن تقدير وتشكر از خانم سوسن ابراهيمي
نام اثر : از حاشيه تا متن
وآقاي هادي افشار صفوي
نام اثر : خانه ملت
رسانه ديداري ( بخش نماهنگ )
رتبه اول : آقاي حسن دهقان
نام اثر : نماهنگ مهر زمين
رتبه دوم : آقاي رامين اصغري
نام اثر : نماهنگ روياي سبز
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي مهدي زينعلي
نام اثر : نماهنگ ضامن آهو
رتبه سوم : آقاي مهدي بيژن فرد
نام اثر : نماهنگ ضامن آهو
رتبه سوم : آقاي سيروس حصاري
نام اثر : نماهنگ ده من ، سرزمين من
رسانه هاي ديجيتال ( بخش نرم افزارهاي چند رسانه اي )
در اين بخش هيات داوران هيچ اثري را شايسته ي عناوين اول تا سوم ندانست و اثر تنوع زيستي از آقاي هادي ناصري را شايسته تقدير دانستند – از خراسان رضوي
رسانه ديجيتال ( بخش نرم افزارهاي تلفن همراه )
در اين بخش هيات داوران هيچ اثري را شايسته ي عناوين اول تا سوم ندانست و اثر نرم افزار تلفن همراه با عنوان كليد شناسايي مارهاي ايراني كاري از مريم معتقدي را شايسته تقدير دانست –
رسانه هاي ديجيتال ( بخش وبلاگ ها )
رتبه اول : وبلاگ زيست محيطي " آهيد" كاري از دانش آموزان مدرسه نمونه ي مردمي شهرستان دير
رتبه دوم : وبلاگ سازمان دانشجويي – جناب آقاي علي گو
رتبه سوم : خانم سكينه رجايي
نام اثر : چشمان سبز طبيعت – خراسان رضوي
رسانه هاي ديجيتال ( بخش سايت ها )
هيچ اثر شايسته ي دريافت عناوين اول تا سوم نشد سايت پرندگان آقاي اكبر نعمتي مورد تقدير قرار مي گيرد .
رسانه هاي شنيداري ( بخش مستند و مستند گزارشي )
رتبه اول : آقاي ابراهيم خدادادي
نام اثر : حاجي لك لك -
رتبه دوم ( مشتركا " ) : خانم فاطمه مقصودي
نام اثر : نفس زمين –
رتبه دوم : آقاي سعيد موكدي
نام اثر : كشاورزان و گراز –
رتبه سوم ( مشتركا " ) : خانم گيتي محمدي
نام اثر : كشند قرمز –
رتبه سوم : خانم مرجان قندي
نام اثر : سالك –
رسانه هاي شنيداري ( آرم استيشن )
رتبه اول : هيچ اثري شايسته دريافت رتبه نخست نشد
رتبه دوم : هيچ اثري شايسته دريافت رتبه دوم نشد
رتبه سوم : آقاي رضا بحرايي
نام اثر : دو كاج -
رسانه هاي شنيداري ( بخش آرم )
رتبه اول : هيچ اثر شايسته ي دريافت رتبه نخست نشد
رتبه دوم ( مشتركا " ) : آقاي محمدعلي علائي
نام اثر : حال زمين خوب نيست –
رتبه دوم : آقاي مهدي شاه رضائي
نام اثر : حال زمين خوب نيست –
رتبه سوم ( مشتركا ") : آقاي نصراله ناروئي
نام اثر : هامون -
رتبه سوم : آقاي هومن عرب شيرازي
نام اثر : همراه با طبيعت -
رسانه هاي شنيداري ( بخش برنامه هاي تعاملي )
رتبه اول :هيچ اثري حائز كسب رتبه اول نشد
رتبه دوم : هيچ اثري حائز كسب رتبه دوم نشد
رتبه سوم : آقاي محمد جواد حسن شاهي
نام اثر : مرواريد سبز -
رسانه هاي شنيداري ( بخش گفتگو محور )
رتبه اول : آقاي اكبر جاهد
نام اثر : گفتگو-
رتبه دوم :آقاي مهرگان سوادكوهي
نام اثر : مثلث –
رتبه سوم : خانم عاطفه بنائي
نام اثر : نگاه روز –
رسانه هاي شنيداري ( بخش مجله اي )
رتبه اول : هيچ اثري شايسته دريافت رتبه نخست شناخته نشد
رتبه دوم : آقاي سيد امير بني هاشمي
نام اثر : زمين مي سوزد – صداي آشنا
رتبه سوم ( مشتركا " ) : خانم سهيلا جمالي
نام اثر : بچه هاي دندي -
رتبه سوم : خانم فاطمه شهبازي
نام اثر : آلودگي صوتي -
رسانه هاي شنيداري ( بخش نمايش راديويي )
رتبه اول : آقاي حميد رضا پور علي محمد
نام اثر : هما –
رتبه دوم : آقاي حسين توسلي
نام اثر : گزكاه –
رتبه سوم : آقاي مجيد حمزان لويي
نام اثر : خط اشك –
رسانه هاي شنيداري ( بخش آنونس )
رتبه اول : هيچ اثري شايسته عنوان اول شناخته نشد
رتبه دوم : خانم مريم تقي زاده
نام اثر : محيط زيست -
رتبه سوم ( مشتركا " ) : آقاي مسعود حسني
نام اثر : محيط زيست –
رتبه سوم : آقاي خسرو رسولي
نام اثر : مرثيه -
رسانه هاي مكتوب ( بخش تيتر )
رتبه اول : آقاي كاظم برآبادي
نام اثر : مرگ درختان زير دو سايه -
رتبه دوم : آقاي كامران بارنجي
نام اثر : مرثيه ي شور -
رتبه سوم : خانم الهه موسوي
نام اثر : بامهايي كه به خورشيد مي نگرند - وبلاگ شخصي
بخش مكتوب ( خبر )
رتبه اول : خانم مونا قاسميان -
نام اثر : ناگهان پلنگ -
رتبه دوم ( مشتركا" ) : آقاي جواد حاتمي
نام اثر : تصرف غير قانوني 7 هكتار از عرصه ي درياچه -