شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸
ساعت : ۰۶:۰۸
کد خبر: ۹۰۱۸۱
|
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
خانه فرهنگ فدک به منظور عرضه و آشنایی شهروندان با تنوع محصولات صنایع دستی و با ارج گذاشتن به مقام هنرهای سنتی کشور بازارچه هنری صنایع دستی با عنوان «کوچه هنرهای ایرانی» را روز سه شنبه ۹ آذر ماه برگزار می‌کند.
برپایی بازارچه «کوچه هنرهای ایرانی» در خانه فرهنگ فدکبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ هدف از برگزاری بازارچه «کوچه هنرهای ایرانی» تکریم و پاسداشت گویش‌ها، آداب‌ورسوم، سنت‌ها و فرهنگ ایرانی، احیای فرهنگ سنتی ایرانی،  ارائه آثار فرهنگی و هنری هنرمندان و معرفی شاخه‌های گوناگون هنر و آشنایی بیشتر شهروندان با این محصولات است.

جمعی از هنرمندان آثار خلق شده خود را که شامل معرق کاری، منبت کاری، سوخت چوب، گلیم بافی، نقاشی، خوشنویسی، عروسک سازی، معرق موزاییک، صنایع دستی، سفالگری و... در معرض دید عموم قرار می‌دهند. 

در این بازارچه هنرمندانی از رشته‌های مختلف صنایع دستی مانند: سفال، تپینه، طراحی روی شیشه، زیورآلات سنتی و... حضور دارند.

صنایع دستی به‌عنوان زیرمجموعه‌ای وسیع از هنرهای سنتی ایران از گذشته‌های دور تا امروز جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ بومی و معنوی سرزمین‌مان داشته است. صنایع دستی به آن گروه از صنایعی گفته می‌شود که مهارت، ذوق و بینش انسان در آن نقش اساسی دارد. صنایع دستی بازتابی از تاریخ تمدن هر ملت و قومی است و می‌توان انتشار مؤثری برای فرهنگ و سنن مناطق مختلف باشد.

بازارچه «کوچه هنرهای ایرانی» با حضور هنرمندان و کار آفرینان روز سه شنبه ۹ آذر ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ در خانه فرهنگ فدک برپا می‌شود.

 علاقه‌مندان برای شرکت در این بازارچه صنایع دستی می‌توانند به نشانی میدان رسالت، خیابان شهید آیت ا... مدنی، بعد از تقاطع گلبرگ، کوچه بوستان فدک مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۳۰۰۲ تماس بگیرند.
نظر شما