سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت : ۱۶:۵۳
کد خبر: ۹۰۶۴۶
|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
پنجمین جشنواره ادبی نسیم کلمات در قالب «داستان کوتاه» زمستان سال جاری در سطح شهر تهران برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ملوک سیدآبادی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۴ با اعلام این خبر با اشاره به موضوع  «از خود گذشتگی» که موجب رشد شخصیت در افراد و راه رسیدن به بزرگی و رشد انسان‌ها می‌شود، گفت: در پنجمین دوره این جشنواره، برای اولین بار برای تولید داستان‌های فاخر، آثار داستانی خود را با موضوع «از خود گذشتگی» و محوریت آیات قرآن کریم و احادیث ائمه معصومین (ع) ملاک فکر اولیه نگارش داستان قرار گرفته است تا به زبان هنر، که رابط مشترک تمامی نسل‌هاست امکان تولید در سایر آثار نمایشی فاخر و مرتبط ایجاد شود.
  
به گفته رییس فرهنگسرای اخلاق، در چهار دوره گذشته این جشنواره در سال‌های گذشته «همدلی»، «مضامین اخلاقی»، «اخلاق شهروندی» و «رفتار مهربانانه» موضوعات جشنواره بوده است که مورد استقبال داستان نویسان قرار گرفته است.
  
وی در تبیین شرایط شرکت در این دوره جشنواره گفت: ذکر آیات و احادیثی که مورد الهام فکر اولیه برای نگارش داستان قرار گرفته و ویژگی‌های فکر اولیه داستانی، از جمله شرایط شرکت آثار در جشنواره است که محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی برای شرکت کنندگان محدوده شهر تهران وجود ندارد.
 
سید آبادی مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره را ۲۲ بهمن ماه سالجاری اعلام کرد که شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را در یک فایل تایپی به همراه مشخصات شناسنامه‌ای به دبیرخانه جشنواره واقع در فرهنگسرای اخلاق یا به نشانی الکترونیکی lib.akhlagh@yahoo.com ارسال کنند و آثاری که در جشنواره‌های دیگر شرکت و حائز رتبه شده باشند داوری نخواهد شد. 
 
وی جوایز نفرات اول تا سوم را یک دستگاه تبلت و نفرات چهارم و پنجم را یک دستگاه گوشی تلفن همراه هوشمند و نفرات ششم تا دهم نیز هدیه فرهنگی و لوح تقدیر عنوان کرد که در آیین اختتامیه جشنواره که ۱۹ اسفندماه سالجاری در فرهنگسرای اخلاق برگزار می شود به نفرات برگزیده اهدا خواهد شد‌.
  
رییس فرهنگسرای اخلاق ادامه داد: آثار برگزیده این جشنواره با مشارکت «کانون زنگ داستان» در قالب کتاب توسط فرهنگسرای اخلاق منتشر می‌شود و به نویسندگانی که اثرشان در کتاب جشنواره منتشرشده نیز لوح تقدیر و هدیه فرهنگی تعلق می‌گیرد.
 
دبیرخانه جشنواره «نسیم کلمات» در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی جنب بوستان گلزار طبقه سوم فرهنگسرای اخلاق واقع است و شماره تلفن 33312303 آماده پاسخگویی به سئوالات علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره است.

نظر شما