جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
ساعت : ۰۸:۰۳
کد خبر: ۹۰۷۶۱
|
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
در فرهنگسرای ابن‌سینا برگزار می‌شود
نمایشنامه سندرم سفارشی به نویسندگی و کارگردانی فرید آندستا با هدف حمایت از بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه همیاری مهیار ۱۷ و ۱۸ دی ماه در فرهنگسرای ابن سینا خوانش می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشنامه سندرم سفارشی روایت داستان واقعی زندگی زن جوانی است که پرستار بخش بیماران مبتلا به سرطان است که خود او نیز دست بر قضا به بیماری سرطان تیروئید مبتلا می‌شود.
 
از آنجایی که او جزو کادر درمانی بوده پزشکان قول درمان سفارشی را به وی میدهند.اما با اتفاقاتی که در مسیر درمان برایش ایجاد می شود متاسفانه درمانش با مشکل جدی مواجه می‌شود و این در حالی اتفاق می‌افتد که می‌توانست با یک مرحله عمل جراحی و درمان صحیح به زندگی عادی خود بازگردد .
 
این امر باعث شده تا او برای درمان دچار مشکلات فراوانی شده که از جمله آن مشکلات می¬توان به هزینه بالای درمان و تهیه داروهای کمیاب اشاره کرد.
در نهایت آشنایی با موسسه خیریه همیاری مبتلایان به سرطان و مدیر موسسه ناصر پارسا ادامه درمان وی از سر گرفته می شود.
 
فرید آندستا نویسنده و کارگردان در خصوص این نمایش گفت: پس از شنیدن قصه واقعی این زندگینامه تصمیم به نوشتن و اجرای این داستان در قالب نمایشنامه خوانی گرفتم. وی اشاره داشت بعد از آشنایی با این خانم و دکتر ناصر پارسا تصمیم به نوشتن قصه زندگی ایشان گرفتم و با حمایت پروفسور ناصر پارسا و موسسه خیریه همیاری مبتلایان به سرطان مهیار و با نقشخوانی هنرمندان بزرگی همچون؛ آتش تقی پور، فلور نظری، امید زندگانی، فاطمه شکری، شهرزاد عبدالمجید، مسعود شیرانی فرد و لاوینیا هرمزیان  به روی صحنه خواهیم برد.
 
این نمایش هفدهم دیماه ساعت 20:30 و هجدهم دیماه ساعت 19:30 در فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس(غرب) به اجرا خواهد رفت و تمامی عواید این کار به نفع بیماران مبتلا به سرطان موسسه خیریه همیاری مهیار تقدیم خواهد شد.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می توانند به فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک قدس فاز یک خیابان ایران زمین شمالی مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 8-88366366 تماس بگیرند.

نظر شما