جمعه ۰۱ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۰۸:۱۸
کد خبر: ۹۳۰۹۳
|
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
در نشست مثنوی خوانی مجتمع فرهنگی هنری نور مطرح می‌شود؛
محفل ادبی مثنوی مولانا یکشنبه ۲۸خردادماه ساعت ۱۷ با موضوع «شخصیت امام علی(ع)» از نگاه مولانا در مجتمع فرهنگی هنری نور برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نشست ادبی مثنوی مولانا با توجه به مقارن بودن با ماه مبارک رمضان و ایام شهادت مولای متقیان، با موضوع بررسی شخصیت امام علی (ع) در ابیات مثنوی مولانا توسط سیدمحمد حسینی پژوهشگر و کارشناس ادبیات، در مجتمع فرهنگی هنری نور برگزار می‌شود.
 
مثنوی معنوی از برترین کتاب‌های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت پارسی پس از اسلام می باشد و چون بسیاری از کتب و متون قدیمی جایگاه ویژه ای برای بزرگان دین و اولیا خدا قایل است و شناخت بیشتر این بزرگان از زوایای دید مولانا و دیگر عرفا و شاعران ما را به شناخت بیشتر و دقیق تر از شخصیت والای آن‌ها می‌رساند تا الگوی راستین زندگی برای نیل به کمال انسانی باشند.
 
علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند در تاریخ یاد شده به مجتمع فرهنگی هنری نور واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت الله کاشانی، بعد از تقاطع شهید ستاری مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با شماره ۴۴۰۸۸۷۰۷ تماس بگیرند.
نظر شما