جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۱۹:۱۳
کد خبر: ۹۳۵۴۰
|
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
تابستان ۹۶ در فرهنگ‌سرای بهمن؛
ششمین جشنواره موسیقی تکنوازان ساز دف از ابتدای مرداد تا نهم شهریورماه سال جاری در فرهنگ‌سرای بهمن برگزار می شود.
ششمین جشنواره تکنوازان برگزار می شودبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مهدی غلامی دبیر ششمین جشنواره موسیقی تکنوازان با اعلام این خبر گفت: این دوره از جشنواره در دو رده سنی «الف» (۱۳ تا ۱۹ سال) و رده سنی «ب» (۲۰ سال به بالا) برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: جشنواره تک نوازی دف در سال ۹۶ به صورت ملی برنامه‌ریزی شده و مقرر است مراسم اختتامیه این جشنواره نهم شهریور ماه با حضور جمع کثیری از بزرگان موسیقی ایران زمین، نوازندگان و دوستداران موسیقی در بزرگترین سالن همایش کشور (مرکز همایش‌های بین المللی شهید آوینی) برگزار شود.

وی با اشاره به حضور گروه دف نوازی جم (یکی از بزرگترین گروه‌های دف نوازی ایران) به رهبری استاد رضا دربندی در مراسم اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: همراهی بزرگان دف نوازی و مداحی سنندج؛ استادان سیدعلاءالدین یاسینی و منصور مرادی  بخش دیگری از مراسم اختتامیه است.

وی برگزاری این جشنواره را گامی در ارتقای سطح کیفی ساز دف دانست و افزود: حضور استادان و مدیران موسیقی در مراسم اختتامیه یکی از خوصیات بارز این جشنواره خواهد بود که برای نخستین بار با حضور بیش از ۱۶۰۰ نفر از هنرمندان و دوستداران موسیقی ایران زمین اجرا خواهد شد.

سيد علاءلدين ياسيني، حسين رضايي نيا، رضادربندي، فربد يداللهي، بابک ربوخه و مهدي غلامي به عنوان هیئت داورن و آسو نادري، عسل ملک زاده، افشين خلج، پيمان سيماني، زانيار حسامي و علي اكبر خادم به عنوان هيئت انتخاب در این جشنواره حضور خواهند داشت.

همچنین فراخوان رسمی این جشنواره تا اوايل مرداد ماه از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام خواهد شد، علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن ۵۵۰۵۸۸۹۴ تماس بگیرند.

نظر شما