جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۱۹:۱۴
کد خبر: ۹۳۶۰۴
|
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر شهر فراخوان ششمین دوره برگزاری این رویداد هنری را در هفت بخش اعلام کرد.
ششمین جشنواره تئاتر شهر فراخوان دادبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ششمین جشنواره تئاتر شهر را با هدف توجه به فعالیت و حمايت از گروه‌های نمايش جوان و فعال شهر تهران در آذر و دی‌ ماه سال جاری برگزار می‌کند.

این جشنواره موضوعات مربوط به زندگی شهر و شهروندی، تعالی سبک زندگی و تقویت هویت اسلامی و ایرانی را مد نظر داشته و شعار این دوره خود را «تهران، تكريم زندگی» معرفی کرده است.

گروه‌ها و هنرمندان شهر تهران و اعضای کانون‌های نمايش فرهنگ‌سراها، خانه‌های فرهنگ و محلات شهر تهران می‌توانند با توجه به اهداف و موضوعات جشنواره در اين رويداد هنری مشارکت کنند.

این رویداد متنوع هنری در هفت بخش تئاتر صحنه‌­ای، تئاتر كودک و نوجوان، تئاتر دیگر (خيابانی، محیطی، شورایی و دیگرگونه‌های اجرایی)، مسابقه نمایشنامه­‌نویسی، مسابقه عکاسی و پوستر تئاتر، مدرسه‌ تئاتر و بخش ویژه برگزار خواهد شد.

سبک زندگی و حقوق و اخلاق شهروندی، هویت اسلامی و ایرانی در شهر تهران، نشاط و امید در زندگی شهروندان، به عنوان موضوعات جشنواره در فراخوان اعلام شده است.

مهلت شرکت در جشنواره و ارائه نمایشنامه و یا طرح‌های اجرایی تا تاریخ اول شهریورماه تعیین شده و در بخش مسابقه عکس و پوستر و مدرسه تئاتر فراخوان جداگانه‌ای اعلام خواهد شد.
همچنین بخش تئاتر صحنه‌ای، تئاتر کودک و نوجوان، تئاتر دیگر، بخش عکس و پوستر و نمایشنامه‌نویسی به شکل مسابقه برگزار می‌شود.
 
در فراخوان جشنواره با توجه به مضامین آثار بر چند نکته تأکید شده است. امکان شرکت گروه‌های شرکت‌کننده صرفاً در یک بخش وجود دارد و آثار متقاضی نباید تاکنون در هیچ جشنواره‌ای شرکت کرده باشند.
 
علاقه‌مندان و هنرمندان شهر تهران برای شرکت در جشنواره لازم است به ستاد جشنواره به نشانی تهران، بلوار کشاورز، نبش خیابان شهید دائمی، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، طبقه‌ نهم، مدیریت هنرهای نمایشی مراجعه کنند.
   
همچنین تلفن: ۸۸۹۸۱۶۷۵ و پست الکترونیکی: f.t.city@chmail آماده پاسخگویی به پرسش‌هاست.
  
ششمین جشنواره تئاتر شهر به‌ عنوان اصلی‌ترین رویداد نمایشی شهرداری تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آذر و دی‌ماه در تهران برگزار خواهد شد.
نظر شما