جمعه ۲۹ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۱۹:۱۴
کد خبر: ۹۳۶۴۵
|
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
به مناسبت دهه کرامت و در راستای گسترش و ترویج فرهنگ رضوی در میان شهروندان و ترغیب علاقه‌مندان به خلق آثار ادبی با محوریت دینی، سومین جشنواره ادبی نذر شعر در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.
رقابت شاعران رضوی به مناسبت دهه کرامتبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پس از برگزاری موفق دو دوره از جشنواره ادبی نذر شعر و انتشار آثار برتر در این زمینه، سومین دوره از این جشنواره با داوری حمیدرضا شکارسری، سعید بیابانکی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی برگزار خواهد شد.

به گفته دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعر، هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و تعالی شعر آیینی، تبیین مقام شامخ و سیره اهل بیت(ع) به زبان فاخر شعر و تشویق علاقه‌مندان و فعالان عرصه ادبیات دینی و آیینی است.

حامد طراحی رییس فرهنگ‌سرای خاتم گفت: در این جشنواره از دوستداران اهل بیت(ع) و به ویژه شاعران دلباخته آن حضرات دعوت می‌شود اشعاری را که درباره حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) سروده‌اند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری و انتخاب در قالب مجموعه‌ای منتشر شود. در این جشنواره همچنین لوح تقدیر و جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۸ با اشاره به استقبال خوب علاقه‌مندان از این جشنواره در دوره‌های قبلی و شرکت بیش از ۲۰۰ نفر از سراسر کشور در دوره دوم، اظهار داشت: این جشنواره با محوریت پرداختن به ابعاد مختلف زندگی، شخصیت و سیره حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س) در قالب‌های شعر و قطعه ادبی و سه بخش سنتی، شعر نو و شعر کودک برگزار و آثار برگزیده نیز منتشر می‌شود.

وی درباره شیوه ارسال آثار گفت: آثار باید در نرم‌افزار ورد (word) با قلم نازنین اندازه ۱۴ تایپ و همراه با مشخصات کامل و ایمیل و شماره تماس صاحب اثر به نشانی الکترونیکی دبیر خانه جشنواره ارسال شود.

رییس فرهنگ‌سرای خاتم(ص) افزود: آثار باید از تازگی و نگاه نو برخوردار باشد و محدودیتی در انتخاب قالب اشعار وجود ندارد. هر شرکت کننده نیز باید پنج قطعه از اشعار خود را تا سوم شهریور به جشنواره ارسال کند.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعر گفت: داوری سومین جشنواره ادبی نذر شعر را حمیدرضا شکارسری، سعید بیابانکی، پرویز بیگی حبیب آبادی بر عهده دارند و داوری آثار در یک مرحله انجام خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در سومین جشنواره ادبی «نذر شعر» می‌توانند آثار خود را تا سوم شهریور  ماه در قالب اشعار به صورت آزاد از طریق پست الکترونیک farhangsarayekhatam@yahoo.com ارسال و برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ‌سرای خاتم(ص) به نشانی khatam.farhangsara.ir رجوع کنند.

هم چنین دبیرخانه جشنواره با کدپستی 1373784871 و به نشانی تهران، یافت آباد، شهرک ولی‌عصر (عج)، انتهای خیابان شهید آقایی (حیدری جنوبی)، خیابان شهید پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگ‌سرای خاتم(ص)، واحد روابط عمومی و با شماره‌های تماس :66207068-66207069 آماده پاسخ گویی به علاقه‌مندان است.
نظر شما