سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۰۴:۳۴
کد خبر: ۹۳۹۴۶
|
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
با برگزاری اختتامیه در فرهنگ‌سرای اندیشه؛
سی برگزیده همایش آبرنگ ایران در آیین اختتامیه این همایش در فرهنگ‌سرای اندیشه معرفی شدند و از ۱۰ پیشکسوت و استاد معاصر آبرنگ کشور تقدیر شد.
همایش آبرنگ ایران برگزیدگان خود را شناختبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین اختتامیه همایش آبرنگ ایران با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگ‌سرای اندیشه شامگاه سه‌شنبه ۱۷ مرداد با حضور استادان و پیشکسوتان آبرنگ، هنرمندان معاصر آبرنگ ایران و شرکت کنندگان در همایش آبرنگ در سالن آمفی تئاتر فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.

در این مراسم، سجاد نوروزی رییس فرهنگ‌سرای اندیشه گفت: از آقای مهذب‌نیا و همکارانشان که این مراسم فاخر، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌ها را با پیگیری و پشتکار ستودنی در فرهنگ‌سرا برگزار کردند تشکر می‌کنم. ما هم سعی کردیم این رخداد فرخنده را به بهترین شکل حمایت کنیم.

تغییر و تحول با کمک انجمن‌های مدنی و عمومی اتفاق می‌افتد

نوروزی افزود: در زمانه‌ای که نهادهای رسمی در حوزه فرهنگ و هنر وظیفه خودشان را فراموش‌کرده‌اند و مشغول کارهای سطحی و بی‌فایده هستند، این تلاش‌های فاخر انجمن های مدنی و مردمی قابل ستایش و تقدیر است. اگر قرار باشد تغییر و تحولی در حوزه فرهنگ به وجود بیاید، حاصل کارهایی است که جوانان در حوزه‌های مدنی و عمومی پیگیری می‌کنند. نمی شود از نهادهای کلان حاکمیتی به خاطر بروکراسی خاصی که دارند، توقع خاصی داشت.

مدیر فرهنگی هنری منطقه۷ شهرداری تهران ادامه داد: اگر ما هم توفیق مشارکت داریم، غلبه وجهه مردمی بر وجهه حاکمیتی ماست. در اکثر حوزه های تجسمی کار کرده بودیم و مایه مباهات است که بتوانیم در حوزه آبرنگ هم کار فاخری انجام بدهیم. امیدواریم فعالیت دوستان در انجمن آبرنگ ادامه داشته باشد و این فعالیت با رشد مستمر و روزافزون همراه باشد. امیدواریم سال های بعد بتوانند در همین مرکز این کار فرخنده را پیگیری کنند و در این شکل و فرم متوقف نمانند و در ابعاد وسیع تر این فعالیت را پیگیری کرد.

۳۰ برگزیده از ۲۴۰ اثر دریافتی

در ادامه نادر مهذب نیا دبیر همایش آبرنگ ایران پشت تریبون رفت و به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود، با تشکر از مدیریت فرهنگ‌سرای اندیشه برای برگزاری همایش و پیشکسوتان و استادانی که در مراسم حضور دارند، گفت: دو ماه قبل فراخوان دادیم و دعوت کردیم از سراسر ایران آثار را دریافت کردیم. میزبان کارها از تمام استان‌ها هستیم و در تمام فرهنگسرا نمایشگاه آثار برقرار است. برای قضاوت، از داوری بین المللی و جامعه جهانی استفاده کردیم. سرپرست داوری علی عباس سید از پاکستان بودند. کارها داوری شده و از بین 240 اثر رسیده، 30 نفر برگزیده شدند که از 10 پیشکسوت هدیه‌شان را دریافت خواهند کرد.

مهذب نیا با بیان تاریخچه انجمن آبرنگ، اضافه کرد: ما 80 شعبه در سراسر جهان داریم و شعبات ما در حال افزایش است. هدف ما هم ایجاد صلح و برادری است. همچنین می‌خواهیم از هنرمندان آبرنگ حمایت کنیم. ما همچنان امیدواریم پلتفرم و قالبی به شکل مطلوب ایجاد کنیم تا هنر آبرنگ را به بالاترین جایگاه خود برسانیم که جز با همراهی استادان امکان پذیر نیست.
 
تقدیر از استادان و پیشکسوتان حوزه آبرنگ
 
در ادامه مراسم، تندیس برنز همایش به ۱۰ استاد و پیشکسوت حوزه آبرنگ اهدا شد. استادان احمد وثوق احمدی، بهمن نیکو، محمود سمندریان، احمد مقدسی، مرجان مدرسی، شهریار وثوق، علی گلباز، شاهین آروین و محمدعلی یزدچی این تندیس را دریافت کردند.
  
همچنین ۳۰ هنرمند انتخاب شده از بین تمام آثار هنرجویان که به همایش ارسال کردند، به ترتیب رویا سمتی، حسین عالی پور، ساره محبیان، فاطمه مهدی زاده، دریا امامی، لادن مشیرفاطمی، حورا خوش‌رفتار، حمیدرضا حسینی، سوسن صادقی، شیرین نعمت زاده، سحر ستاری، رویا حسینی، مینا پورصفا، مهسا قاسمی، آزیتا دادخواه، اهورا مصفایی، خسرو شاهین، اعظم اسلام، زهره اعرابی، الهام طلامینایی، مهسا عیسی پور، مرضیه سیدفروتن، سینا گره داری، اکبر اکبری، ایمان شاهمرادی، محمد صالحی، مهران یوسفی، طناز میرکریمی، الهام جهانی، حمیده ثامنی‌خواه و برگزیده افتخاری جشنواره ژینا جاوید جوایز خود را دریافت کردند.
 
همایش آبرنگ ایران با همکاری انجمن آبرنگ ایران و فرهنگ‌سرای اندیشه در محل این فرهنگ‌سرا برگزار شد.
 
مطالب مرتبط
نظر شما