پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت : ۰۶:۵۹
کد خبر: ۹۴۳۶۱
|
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
با اضافه شدن «فرهنگ سرای عترت» به مجموعه مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲، ستاد مدیریت فرهنگی هنری این منطقه به این فرهنگ‌سرا منتقل شد.
ستاد مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ به «فرهنگ‌سرای عترت» منتقل شدبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بنابر اعلام قبلی در خصوص بازسازی «سینما تهران» و تبدیل آن به «فرهنگ‌سرای عترت»؛ از این زمان به بعد ستاد مرکزی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ از «فرهنگ‌سرای شهر» به فرهنگ‌سرای عترت منتقل می‌شود.

بعد از اعلام رسمی این اتفاق از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ؛ فرهنگ سرای شهر به عنوان فرهنگ سرای تابع به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

سید علیرضا فاطمیان‌پور مدیر فرهنگی هنری منطقه اعلام کرد: از زمانی که ساختمان «سینما تهران» به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران واگذار شد و با توجه به بررسی‌هایی که روی سازه انجام شده است، به این نتیجه رسیدیم که ساختمان قابل استفاده است و فقط نیاز به بازسازی دارد. در نظر داریم از این ساختمان به عنوان یک مجموعه فرهنگی هنری بهره‌برداری کنیم. این سینما یک سالن اصلی دارد که همه چیز آن از بین رفته و قرار است به عنوان سالن سینما و تئاتر مدرن همانند سالن‌های متعددی که شهرداری در تهران  ایجاد و یا تعمیر اساسی کرده است، تجهیز شود تا تئاترها و برنامه‌های آیینی در آن روی صحنه برود و تکمیل‌کننده برنامه‌های میدان امام حسین (ع) باشد.

وی همچنین افزود: این مرکز قرار است با نام «فرهنگ‌سرای عترت» به عنوان یک پاتوق فرهنگی در اختیار شهروندان قرار گیرد. ساختمان قبلی سینما فقط به یک بخش از هنر می‌پرداخت، اما در نظر داریم در این فرهنگ‌سرا به صورت ویژه‌تر به فرهنگ و هنر بپردازیم و در صورت امکان بخش‌هایی برای تمرین تئاتر و نمایش فیلم ایجاد کنیم. 

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۲ با بیان اینکه تا کنون تئاترها و برنامه‌های زیادی در میدان امام حسین (ع) برگزار شده، بیان کرد: ما برنامه‌های متنوع و بزرگی را در میدان برگزار کرده‌ایم ولی اجرای تئاتر صحنه ای و تخصصی که فضا، نور و دکور می‌خواهد در میدان کار مشکلی است و با راه‌اندازی فرهنگ‌سرای عترت این مشکل برطرف می‌شود و می‌توانیم این فعالیت‌ها را در این سالن انجام دهیم. 

نظر شما