سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷
ساعت : ۰۴:۳۶
کد خبر: ۹۴۴۴۲
|
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۲
دومین نشست «رصد صبح» با رونمایی و نقد وبررسی رمان «باغ خرمالو» نوشته هادی حکیمیان در فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
رونمایی باغ خرمالو در فرهنگ‌سرای انقلاب اسلامی‎به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در دومین نشست «رصد صبح» که سه شنبه ۲۱ شهریور با حضور کارشناسان، علی اصغر عزتی پاک و  محمدرضا شرفی خبوشان صورت می‌گیرد، تازه ترین اثر حکیمان رونمایی و نقد و بررسی می‌شود و محمد مهدی سیار، کارشناس-مجری این نشست خواهد بود.

«باغ خرمالو»، رمان نوجوانان است و در فضای شهریور سال ۱۳۲۰ نوشته شده است. این رمان، روایتگر استعفا و تبعید رضاشاه پهلوی به خارج از کشور است، زمانی که کشور در اشغال متفقین قرار دارد. در آن هنگام پهلوی دوم با خانواده سلطنتی به شهرهای ایران از جمله تهران، اصفهان، یزد و بندرعباس سفر می‌کند و در این سفر چند نوجوان با آنان دیدار می‌کنند. نویسنده با نگارش «باغ خرمالو» در حقیقت شخصیت شکست‌خورده یک دیکتاتور را به تصویر کشیده است. این رمان در نهمین جشنواره داستان انقلاب اثر برگزیده شناخته شد. «باغ خرمالو» را هادی حکیمیان به رشته تحریر درآورده است.

هادی حكيميان، متولد ۱۳۵۷داستان‌نويسي را از سال ۱۳۷۹ در كلاس‌های آموزشی حوزه‌هنری استان يزد آغاز كرده و اكنون مدرس و عضو انجمن داستان‌نويسان حوزه‌هنری استان است. وی در جشنواره‌های متعدد ادبی همچون کنگره شعر و قصه کشور، جشنواره خانه داستان، کتاب سال شهید غنی پور، جشنواره زاهدان، جشنواره داستان کوتاه اصفهان موفق به کسب رتبه شده و نخستین اثر وی با عنوان «گل انارها را باد می‌بردش» در سال ۱۳۸۴ منتشر شده است.

دومین نشست «رصد صبح» با همکاری بنیاد فرهنگی صبح قریب و فرهنگسرای انقلاب اسلامی ساعت ۱۷ سه شنبه ۲۱ شهریور در سالن سپیده فرهنگسرا برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه این کتاب با تخفیف۵۰ درصد می‌توانند با شماره ۵۵۴۰۸۶۶۸ تماس بگیرند. فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. 
نظر شما