دوشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۷
ساعت : ۱۰:۲۵
کد خبر: ۹۴۸۳۵
|
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
خانه فرهنگ آیه میزبان اهالی شعر و ادب فارسی در سلسله محافل ادبی «شعر و اندیشه» در فصل پاییز است.
سلسله محافل ادبی «شعر و اندیشه» در خانه فرهنگ آیهبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سلسله جلسات «شعر و اندیشه» با هدف بررسی و شرح متون ادبی نو و کهن برای واکاوی مضامین جهان شناختی، زیباشناختی، انسان شناختی و بررسی مضامین اخلاقی و اجتماعی این آثار چهارشنبه‌های فصل پاییز یک هفته در میان برگزار می‌شود.

 ادبیات فارسی گنجینه‌ای بیکران است که به اندازه وسعت خودش به حافظه مخاطب جهانی نرسیده، بنابراین خانه فرهنگ آیه با برگزاری سلسله محافل ادبی «شعر و اندیشه» با حضور اردشیر منصوری، نویسنده و استاد دانشگاه درصدد معرفی آثار و اندیشه‌های مفاخر ادبی ایران زمین است.

در این جلسات که تمرکز بر روی مثنوی مولانا است خوانش صحیح، بررسی معنای کلمات، رمز گشایی اصطلاحات عرفانی، جهان بینی مولانا  و مروری بر زندگینامه وی و همچنین پاسخگویی به سوالات مخاطبان در دستور کار قرار دارد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند چهارشنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۷:۳۰ به خانه فرهنگ آیه واقع در شهرک اکباتان، خیابان اصلی فاز یک، روبروی ورزشگاه راه آهن مراجعه کنند و برای كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 44656495 تماس بگیرند.
نظر شما