پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
ساعت : ۰۵:۲۱
کد خبر: ۹۵۲۵۳
|
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
گالری عکس ۱۱۰ پیشکسوت اهل قلم و نمایشگاهی از آثار برگزیده جشنواره های کتاب ایران (سال 1395) را در فرهنگ‌سرای بهمن برپا است.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این نمایشگاه که با مشارکت و همکاری موسسه خانه كتاب به مناسبت بيست و پنجمين هفته كتاب جمهوری اسلامی ايران برپا شده است، از ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۷ میزبان علاقه‌مندان است.
 
پرتره ۱۱۰ پيشكسوت اهل قلم توسط هنرمند عکاس اميد طاری‌فرد تهيه شده‌اند و به همت موسسه خانه كتاب در كتابی تحت عنوان «يادگار ماندگار» ثبت شده است، در اين اثر عكس‌هايي از پيشكسوتان اهل قلم همراه با چكيده اي از زندگينامه و معرفي آثار آنه دیده می شود که در زمان تهيه آن در قيد حيات بوده‌اند.

اين مجموعه عكس‌ها تاكنون در موزه هنرهاي معاصر فلسطين، مركز همايش هاي كتابخانه ملي، نمايشگاه بين‌المللي كتاب پكن و پرديس سينمايي ملت در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته اند.

همچنين اين موسسه همزمان در این فرهنگسرا نمايشگاهي از كتاب هاي برگزيده جشنواره هاي كتاب ايران كه در سال 1395 برگزار شده اند، درمعرض بازدید عموم قرار داده است، يادآور مي شود آثاري كه هم اکنون در اين نمايشگاه عرضه می شود پيش از اين به كوشش موسسه خانه كتاب در كتابي با عنوان «كتابشناسي توصيفي آثار منتخب جشنواره‌هاي كتاب ايران ۱۳۹۵» به دو زبان فارسي و انگليسي معرفي شده اند.

بر اساس آمار و اطلاعاتي كه در اين اثر ارائه شده است، در سال 1395 در مجموع ۲۷ جشنواره يا جايزه كتاب در سه سطح منطقه‌اي (استاني)، ملي و بين‌المللي كتاب، در جمهوري اسلامي ايران برگزار شده است؛ در اين جشنواره ها ۴۷۳ كتاب به عنوان اثر برگزيده يا شايسته تقدير شناسايي و معرفي شده اند.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به نگارخانه فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان راه آهن، میدان بهمن، خیابان شهید وفایی مراجعه و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55312180 تماس بگیرند.
نظر شما