سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت : ۱۴:۰۴
کد خبر: ۹۵۴۹۵
|
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
کتاب «جنگ کثیف علیه سوریه» به نویسندگی محقق استرالیایی «تیم اندرسون» روز یکشنبه ۱۲ آذرماه ساعت ۱۵ در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی رونمایی می‌شود.
کتاب «جنگ کثیف علیه سوریه» رونمایی می‌شودبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتاب «جنگ کثیف علیه سوریه» به نویسندگی محقق استرالیایی «تیم اندرسون» یکشنبه ۱۲ آذرماه ساعت ۱۵ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی  رونمایی می‌شود. 

اندرسون در این کتاب با استناد به اسناد معتبر و گزارش‌های دست‌اول درباره درگیری‌های سوریه، نشان می‌دهد چگونه قدرت‌های استکباری با حمایت از گروهک‌های افراطی تلاش کردند حکومت قانونی سوریه را ساقط و این کشور را در راستای طرح «خاورمیانه بزرگ» تجزیه کنند.

دروغ‌های رسانه‌ای درباره اقدامات دولت و ارتش و میزان محبوبیت بشار اسد به‌عنوان رئیس‌جمهور سوریه که با هدف تصویب منطقه پرواز ممنوع در سوریه و زمینه سازی برای حمله مستقیم ناتو صورت می‌گرفت، ازجمله دیگر مطالبی است که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده است.

این کتاب که متن انگلیسی آن توسط موسسه پژوهشی «گلوبال ریسرچ» منتشر شده، یکی از حقایق جنگ کثیف علیه سوریه، یعنی سطح گسترده‌ اطلاعات نادرستی را که درباره مناقشات در این کشور منتشر می‌‌شود و تصویری وارونه از این جنگ ارائه می‌دهد برملا می‌سازد؛ این‌که قدرت‌های بزرگ به دنبال تغییر رژیم سوریه  هستند و گروهک‌های افراطی را دراین جنگ نیابتی مورد حمایت قرار داده‌اند.

جیمز پتراس نویسنده و استاد جامعه‌شناسی در مورد این کتاب می‌گوید: تیم اندرسون بهترین تحلیل را در مورد جنگ غرب علیه دولت بشار اسد تدوین کرده است.

همچنین استفن لندمن در معرفی این کتاب می‌گوید: هیچ «جنگ داخلی»‌ای در سوریه وجود ندارد بلکه این جنگ تجاوزی از طرف امپریالیسم ایالات متحده به همراه متحدان او است. 

دکتر خشایار بیانی‌فر مترجم «جنگ کثیف علیه سوریه»است.

علاقه‌مندان  به شرکت در این برنامه می‌توانند وز یکشنبه ۱۲ آذرماه ساعت ۱۵ به فرهنگ‌سرای رسانه و  شبکه‌های اجتماعی واقع در پاسداران، خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند.
نظر شما