سه‌شنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت : ۱۴:۰۶
کد خبر: ۹۵۵۱۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری تشریح کرد:
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با تشریح برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری شهر تهران در هفته وحدت، گفت: این برنامه‌ها با هدف تبیین رفتار پیامبر(ص) با قشر جوان اجرایی می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ضمن گرامیداشت هفته وحدت و تبریک میلاد فرخنده پیامبر‌(ص) برنامه‌های این سازمان را در این هفته تشریح کرد و گفت: همزمان با آغاز هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) که در تقویم ملی کشور به نام روز اخلاق و مهرورزی نامگذاری شده، بیش از ۳۰ فرهنگسرا در ۲۲ منطقه شهر تهران، با برگزاری برنامه‌هایی، به استقبال این روز می‌روند.

وی با تأکید بر اینکه محور کارها و فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در هفته وحدت، برنامه سیره و سبک زندگی رسول الله (ص)، است، افزود: این برنامه‌ها با هدف تبیین رفتار پیامبر(ص) با قشر جوان به عنوان مهمترین موضوع در طول این هفته انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام ناصری‌پور ادامه داد: محور بعدی فعالیت‌های ما برپایی جشن‌ است. در جمعه گذشته و جمعه هفته پیش‌رو برنامه «آدینه‌ها عیدند» در فضاهای فرهنگی شهر تهران با موضوع سیره و سبک زندگی رسول‌الله(ص) برگزار می‌شود. همچنین برنامه‌ای با عنوان «مشق صلوات» چند دوره آن برگزار شده و امسال توسط فرهنگ‌سرای بهاران در منطقه ۱۷ روز سه‌شنبه برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود: فرهنگ‌سرای خاتم نماهنگ ویژه‌ای را برای موضوع سیره پیامبر(ص)، آماده کرده است، که در روزهای منتهی به میلاد حضرت محمد(ص)، رونمایی می‌شود. همچنین جشن «کتاب یار» از دیگر برنامه‌های این هفته است. این جشن به مناسبت اولین آیاتی که بر پیامبر نازل شد، روز سه‌شنبه، ۱۴ آذرماه، با حضور همه دست‌اندرکاران کتاب و کتاب‌خوانی و مجموعه مدیریت شهری شهرداری تهران برگزار می‌شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه در کانون‌های ادبی چهار محفل شب شعر نبوی با موضوع میلاد پیامبر(ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های منطقه‌ای ویژه‌ای پیش‌بینی شده که فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ ما به یاد و نام پیامبر عظیم‌الشأن اسلام برگزار می‌کنند.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه در روز ولادت حضرت محمد(ص)، تمامی فرهنگسراها دایر است، بیان کرد: در بعداز ظهر این روز جشن بزرگی را برگزار خواهیم کرد که محوریت آن میدان امام حسین(ع)، است.
 
حجت‌الاسلام ناصری‌پور در ادامه با تشریح ویژه برنامه‌های مناطق مختلف پایتخت به مناسبت هفته وحدت، گفت: برنامه‌های اجرای شب شعر در منطقه ۲ به عنوان موغام عاشیقی، جشن دیباچه آفرینش و مسابقه باغبان اندیشه، برنامه‌های خنیاگران سرزمین مادری، سومین همایش موسیقی‌شناسی توسط منطقه ۳ و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت در منطقه ۳ و همچنین نقد و بررسی کتاب از دیگر برنامه‌های این هفته در فرهنگ‌سراهای پایتخت است.
 
وی با اشاره به برگزاری برنامه رحمة للعالمین در فرهنگ‌سرای سرو، ادامه داد: برنامه عطر سجاده‌ها به بحث تکالیف الهی و بایدها و نبایدهای این موضوع می‌پردازد. همچنین برنامه میراث نبی (مسابقه طرح مهرورزی) در منطقه ۵ و همچنین برنامه‌های آب زنید راه‌ را، جشن میلاد شفیع رحمت و جشنواره پوستر خورشید حجاز در منطقه ۷، ویژه‌برنامه فروغ ابدیت با محوریت کتاب و همچنین دو جشن دیگر با عنوان پیامبر خوبی‌ها و مهر الهی در منطقه ۹ برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: ویژه‌برنامه فرهنگ‌سرای رازی با عنوان نعت خورشید، نقش قلم ۳ و زمزمه ملائک در منطقه ۱۴ و همچنین برگزاری جشن موسیقی‌های آیینی و سنتی، برنامه رسول مهر و رسول مهربانی، از برنامه‌های منطقه ۱۶ در این هفته است. همچنین ویژه برنامه نگین رسالت در منطقه ۱۹ انجام خواهد شد. آخرین فرستاده برنامه منطقه ۲۰ و ستاره‌ هدایت و رسول صادق هم ویژه‌برنامه فرهنگ‌سرای تهران است. همچنین ویژه برنامه رسول مهربانی‌ در فرهنگ‌سرای قرآن برگزار می‌‌شود.
منبع: ایکنا
نظر شما