چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
ساعت : ۰۵:۳۵
کد خبر: ۹۵۹۹۴
|
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس تاریخی «مردم معمولی» که گزیده‌ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین است، موزه عکسخانه شهر سه نشست تخصصی با عنوان «ایران در قاب سوریوگین» برگزار می‌کند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس تاریخی «مردم معمولی» که گزیده‌ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین است، موزه عکسخانه شهر سه نشست تخصصی با عنوان «ایران در قاب سوریوگین» برگزار می‌کند و در این نشست‌ها عکس‌های اجتماعی سوریوگین در دوران قاجار از منظرهای متفاوتی بررسی می‌شوند.

آنتوان سوریوگین (زاده ۱۲۰۹، درگذشت ۱۳۱۲ خورشیدی) یک عکاس روسی-گرجی-ارمنی حاضر در ایرانِ عصر قاجار و پهلوی بود. آنتوان سوریوگین با پنج دهه فعالیت حرفه‌ایِ عکاسی، یکی از مهم‌ترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین شاه تا سلطنت رضاشاه است. او برای کامل کردن مجموعه عکس‌های خود تمامی ایران را زیر پا گذاشت و از سوژه‌های گوناگون بهترین تصاویر را تهیه کرد. مردم، مناظر، بناهای تاریخی، آداب و رسوم، مشاغل و حرفه‌ها، اشیاء و سرانجام تمام زوایای زندگی ایرانیان سوژه عکاسی او بودند.

این نشست‌ها در تاریخ دوشنبه ۱۸ دی ماه با عنوان «زندگی مردم عادی در دوران قاجار» با حضور «محمدرضا طهماسب‌پور»، سـه‌شنبه ۱۹ دی مـاه با عنوان «نظـر به چشم کرامـت؛ قابی تازه بـرای سوریوگین» با حضور «بـاوند بهپور» و چهارشنبه ۲۰ دی ماه با عنوان «نگاهی به ساختار نشانه‌ای در عکس‌های اجتماعی سوریوگین» با حضور «کاوه فرزانه» برگزار خواهند شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌ها می‌توانند در این سه روز ساعت ۱۷ تا ۱۹ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۸۴۸۹۹۳ تماس بگیرند یا به نشانی اینترنتی موزه www.iranphotomuseum.com مراجعه کنند.
نظر شما