چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت : ۰۸:۰۶
کد خبر: ۹۶۵۲۰
|
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
با حضور مرتضی میردار در فرهنگ‌سرای عطار؛
ویژه برنامه روز روشنایی پیرامون «انقلاب اسلامی و افق آینده جهان» با حضور مرتضی میردار، معاون تدوین مرکز اسناد انقلاب اسلامی در فرهنگ‌سرای عطار نیشابوری برگزار شد.
انقلاب اسلامی و افق آینده جهان بررسی شدبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ در نشست موضوعی «انقلاب اسلامی و افق آینده جهان» که پیش از ظهر چهارشنبه ۱۸ بهمن با حضور مردم منطقه، مدیران و کارشناسان مراکز فرهنگی هنری منطقه ۱۰ در سالن منطق الطیر فرهنگ‌سرای عطار نیشابوری برگزار شد، مرتضی میردار معاون تدوین مرکز اسناد انقلاب اسلامی پیرامون انقلاب اسلامی و افق آینده جهان سخنرانی کرد.
 
این پژوهشگر علوم سیاسی و تاریخ انقلاب اسلامی با گفت: جهان آفرینش بر اساس یک نظام باطل استوار نیست، بلکه خداوند متعال اراده فرموده تا انسان‌ها در مسیری مشخص و درجهت جهان بینی الهی حرکت کنند.

وی در ادامه به حق‌گرا بودن و برحق بودن نظام اسلامی بر اساس جهان بینی الهی تاکید و اشاره کرد و گفت: نظریه پردازان آمریکایی و اروپایی درباره انقلاب اسلامی اذعان دارندکه نظام اسلامی در این ۴۰ سال به گونه‌ای عملکرده است که نظام سلطه با تمام توان نتوانسته است در برابر خواست و اراده ملت ایران و انقلاب ایستادگی کند و این قدرت انقلاب اسلامی است. 

معاون تدوین مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت برقراری و تحقق عدالت اجتماعی و میزان توفیق یا عدم موفقیت انقلاب گفت: انتظارات مردم از بدنه نظام در حوزه کارکردی از منظر حکومت علوی سنجیده و ارزیابی می‌شود.

وی برابری، عدالت اجتماعی، خدمتگزاری و عدم چسبندگی به قدرت را از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: این مصادیق تماما باورهای مردم در پیروزی علیه نظام طاغوت بوده و حال این مهم تحقق پیدا کرده و بایستی دید که قدرت طلبی مدیران چه مضراتی از دید مردم دارد که البته شایسته نظام اسلامی هم نیست.
 
وی در پایان از استاد مطهری یاد کرد و گفت: استاد شهید مرتضی مطهری در کتاب خود یکی از مهمترین تهدیدهای انقلاب اسلامی را فرصت طلب‌ها دانسته که به هیچ چیزی اعتقاد ندارند ولی طوری وانمود می‌کنندکه اسلام محض هستند. 

این نشست موضوعی با پاسخ به سولات حاضران پایان یافت.

نظر شما