جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
ساعت : ۱۹:۱۶
کد خبر: ۹۶۵۸۱
|
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره مراحل خرید خانه نیما یوشیج توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره خرید خانه «نیما یوشیج» و تبدیل آن به موزه گفت: وزیر ارشاد به معاون هنری خود آقای حسینی ابلاغ کرده تا پیگیر شود و خرید انجام شود، اگر موفق به تملک شدند که خودشان بهره‌برداری خواهند کرد، ولی اگر این‌گونه نشد، شهرداری تهران در این باره اقدام سریع خواهد داشت.

صلاحی در ادامه در پاسخ به اینکه برای خانه نیما یوشیج که در فاصله اندکی با خانه سیمین و جلال قرار دارد و در معرض تخریب است چه فکری شده، اظهار کرد: ما درخواست خرید را به شهرداری تهران ارسال کرده‌ایم و امیدوارم اعتبارش را تأمین کنند. البته تملک خانه بزرگان و نخبگان شرایطی دارد، یکی اینکه باید ویلایی باشد، اگر خانه در مجموعه آپارتمانی باشد نمی‌تواند در تملک قرار گیرد، چرا که رفت‌وآمد در این خانه که تبدیل به موزه می‌شود، زیاد خواهد بود. 

وی پیرامون بازدید از خانه نیما و وضعیت کنونی آن تاکید کرد: بازدید از منزل نیما نداشتم، دلیل آن هم این است که وزارت ارشاد برای خانه نیما اقدام کرده است،‌ اگر ارشاد اقدام عملی کرد که ما پیگیر نخواهیم بود، اما اگر وزارت ارشاد اقدامی نکرد ما پیگیر خانه نیما یوشیج در تهران خواهیم شد.

وی درباره خرید و بازسازی خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور نیز گفت: منزل سیمین دانشور و جلال آل احمد در دزاشیب خریداری و بازسازی شده است،‌ چیدمان وسایل هم انجام شده و قرار است امروز و فردا آن را تحویل بگیریم و هفته آینده نیز افتتاحیه این ملک به عنوان خانه ادبیات داستانی را برگزار می‌کنیم.

نظر شما