شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
ساعت : ۰۱:۰۸
کد خبر: ۹۶۵۹۹
|
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
رونمایی از مجموعه «نسیم مهرورزی» در قالب داستان‌های کوتاه و رویکرد تحکیم خانواده و ترویج فرهنگ مهر و دوستی پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۶ در فرهنگ‌سرای اخلاق برگزار می‌شود.
رونمایی از کتاب «نسیم مهرورزی» با رویکرد تحکیم خانواده و ترویج فرهنگ مهر و دوستیبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، کتاب «نسیم مهرورزی» سعی دارد جامعه فرهنگی کشور اصیل و غنی ایران اسلامی را با داشته‌های خود بیشتر آشنا کند و بستری برای آگاه‌سازی جامعه به تهاجم فرهنگی شکل گرفته باشد. این کتاب حاصل برگزاری جشنواره ادبی «روز مهرورزی» بوده است که فراخوان آثار بهمن ماه ۹۶ با محور دریافت فکر اولیه داستان‌ها از آیات قرآن کریم یا احادیث معتبر پیامبران الهی و ائمه اطهار در خصوص ارزش خانواده و تکریم زن در خانواده نقش و مقام والای زنان در جامعه و خانواده نقش زن در ایجاد کانون مهرورزی خانواده، نقش و فرهنگ مهرورزی در ارتقای جامعه سالم و پویا بوده است.

توجه به چرایی غرب زدگی فرهنگ جامعه و نقش مهندسان فرهنگی کشورهای مختلف در ترویج خرده فرهنگ‌ها و راهکارهای مقابله با آنها، ترویج فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی از دیگر محورهای جشنواره بود چرا که فرهنگ غنی ایرانی مسلمان با کشور پهناور با تاریخ فرهنگی گسترده، هم در مذهب و هم در سنت‌ها، مراسم به مراتب ارزشمندتری برای گرامیداشت مقام با ارزش «زن» داشته است.

از آثار منتخب جشنواره «روز مهرورزی»، ۴۴ داستان کوتاه در قالب کتابی با عنوان «نسیم مهرورزی» به کوشش ملوک سیدآبادی در قطع رقعی در ۳۳۴ صفحه توسط انتشارات حدیث قلم به زیور طبع آراسته شده است.

در مراسم رونمایی از کتاب که روز پنج شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۶ ساعت ۱۱ در فرهنگ‌سرای اخلاق برگزار می‌شود علاوه بر مدیر فرهنگ‌سرای اخلاق، دبیر علمی جشنواره، کارشناسان فرهنگی مراکز فرهنگی هنری منطقه چهارده، جمعی از علاقه‌مندان به داستان نویسی و اعضای کانون‌های ادبی منطقه چهارده از جمله کانون ادبی زنگ داستان و قلم آوران حضور دارند.

فرهنگ‌سرای اخلاق در خیابان پیروزی، خیابان شکوفه، خیابان شهید کاظمی جنب بوستان گلزار واقع است.
نظر شما