پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸
ساعت : ۱۰:۰۱
کد خبر: ۹۷۰۸۰
|
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
در مراکز فرهنگی هنری مناطق ۲۲گانه تهران؛
ثبت ‌نام دوره‌های آموزشی فصل بهار با هدف ارتقای سطح دانش و غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان در مراکز فرهنگی هنری مناطق ۲۲گانه تهران آغاز شده‌ است.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ دوره‌های آموزشی فصل بهار با توجه به استقبال و نیاز مخاطبان هر منطقه شهر تهران در حوزه‌های «دین و اخلاق»، «ادب و هنر»، «اجتماعی و فرهنگی» و «مهارت‌های عمومی و عملی» در قالب‌های مختلف از جمله: جشنواره، مراسم، نمایشگاه، کارگاه، نشست، جلسه، مسابقه، ایستگاه، گردشگری و ... برای تمام گروه‌های سنی برگزار می‌شود.
  
این دوره‌ها با توجه به اهمیت و ضرورت پرداختن به بُعد آموزشی و فرهنگی به جنبه‌های تفریحی و سرگرمی نیز می‌پردازد و برنامه‌هایی چون؛ جشنواره فرهنگی هنری، برنامه‌های تهرانشناسی، برنامه‌های صحنه‌ای، ایستگاه‌های ورزشی، مسابقات تابستانی و ... برگزار می‌شود.
   
دوره‌های فصل بهار در بخش هنری شامل؛ موسیقی، هنرهای تجسمی، صناعی، سنتی و خانگی همچون طراحی، عکاسی، خوشنویسی، موسیقی، قالی بافی، سفالگری، جاجیم، کاشی کاری، سفال نقش برجسته، انواع آشپزی‌ها، متد‌های خیاطی و برگزاری نمایشگاه‌های هنری است.
  
در بخش علوم رایانه می‌توان به دوره‌هایی چون آموزش آفیس، وبلاگ نویسی، اینترنت، میکس، تدوین فیلم، رباتیک و ... اشاره کرد.
  
در حوزه ادبی برنامه‌هایی مانند؛ سلسله محافل ادبی شاهنامه و حافظ‌خوانی، انجمن‌های شعر و ترانه، جشنواره ادبی، آموزش داستان‌نویسی، شب‌شعر‌ طنز، مسابقه‌های داستان کوتاه، شعر، کاریکلماتور و ... برگزار می‌شود.
  
آموزش‌های اجتماعی و فرهنگی دوره‌هایی همچون؛ مدیریت استرس، تربیت‌بدنی در کودکان، مشاوره‌های فردی در زمینه‌های خانواده، کودک، ازدواج، تربیتی و برطرف‌سازی دروغگویی، بیش فعالی و افسردگی در کودکان و ... را برگزار می‌کند.
 
دوره‌های ویژه کودکان نیز که شامل شعر و قصه، خلاقیت، نقاشی کودک، ریاضی ذهنی، اوریگامی، شطرنج، سفال و ساخت هواپیمای گلایدر و‌ ... است.
  
کانون‌های قرآن در تمام دوره‌های آموزشی خود که شامل؛ حفظ قرآن، فصیح خوانی، تجوید، تفسیر، ترجمه، مفاهیم، شبهه شناسی، احکام و ... است در مراکز فرهنگی هنری به صورت رایگان برگزار می‌شود.
 
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به مراکز فرهنگی هنری مناطق یا از طریق تماس تلفنی از برگزاری برنامه‌های آموزشی و تفریحی فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ در هر منطقه مطلع شوند.
نظر شما