پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸
ساعت : ۱۰:۰۲
کد خبر: ۹۷۱۹۳
|
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
۶ نمایش کودک، یک نمایشنامه‌خوانی و یک نمایش بزرگسال روی صحنه هشت مرکز فرهنگی هنری است.
۸ نمایش روی صحنه فرهنگ‌سراهابه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پردیس تئاتر تهران، فرهنگ‌سرای فردوس، فرهنگ‌سرای ملل، فرهنگ‌سرای شفق، مجتمع فرهنگی هنری نور، فرهنگ‌سرای خاوران، فرهنگ‌سرای رسانه و خانه موزه استاد انتظامی میزبان علاقه‌مند به هنر نمایشند.

«شاهزاده اژدها» - پردیس تئاتر تهران
نمایش کودک «شاهزاده اژدها» به نویسندگی «آتسا شاملو» و به کارگردانی «راحله شمس آبادی» تا ۱۲ اردیبهشت روی صحنه پردیس تئاتر تهران است. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «شاهزاده ای توسط وزیر قصر طلسم می‌شود و تبدیل به شاهزاده اژدها می‌شود. مهربان، خدمتکار شاهزاده متوجه می‌شود که طلسم او توسط عصاره گل طلایی واقع در کوه قاف باطل می‌شود. شاهزاده با تلاش و امید به سمت کوه می‌رود و با موانع زیادی برخورد می‌کند و پس از شکست غول نامرئی و عبور از حیله وزیر موفق می‌شود گل را بیابد و طلسم را باطل کند.

محسن ابوالفتحی، سید سینا حاجی آباد و راحله شمس آبادی بازیگران این نمایش هستند.

«لافکادیو» - فرهنگ‎سرای فردوس
نمایش شاد و موزیکال «لافکادیو» اثر شل سیلوراستاین و به کارگردانی «احمد تیموری» تا پایان اردیبهشت ‌ماه همه روزه ساعت ۱۷ در فرهنگ‌سرای فردوس اجرا می‌شود.

نمایش لافکادیو، داستان شیری است که در بیشه ای بدون هرگونه دغدغه و در کمال آرامش و راحتی زندگی می کند تا اینکه به طور اتفاقی تفنگی به دست می آورد و زندگی او وارد جریاناتی می شود که رفته رفته او را عوض می کند و ...

فرهنگ‌سرای فردوس در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهارراه شهید سلیمی جهرمی واقع شده است.

«صندوقچه قصه‌ها» - فرهنگ‌سرای ملل
نمایش شاد و موزیکال «صندوقچه قصه‌ها» به کارگردانی علی حسنی تا ۲۰ اردیبهشت در فرهنگ‌سرای ملل روی صحنه می‌رود.

نویسنده‌ای قصه‌های مختلفی را می‌نویسد و  آن‌را به داخل صندوقچه قصه‌ها می‌اندازد و موش ناقلا قصه‌ها را پاره می‌کند و پادشاه و سیاه از داخل صندوقچه بیرون می‌آیند و با اتفاقات جالبی مواجه می شوند که ...

نمایش موزیکال «صندوقچه قصه‌ها» به کارگردانی علی حسنی تا ۲۰ اردیبهشت همه روزه صبح‌ها ویژه مدارس و مهدهای کودک و بعد از ظهر ساعت ۱۹ به غیر از چهارشنبه‌ها اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان برای دریافت بلیت این نمایش می‌توانند با شماره تلفن 09122765515 یا 22671718  تماس بگیرند یا به نشانی بزرگراه صدر، خیابان قیطریه، فرهنگ‌سرای ملل نگارخانه ملل مراجعه کنند.

«بِپَرِ شماره۲» - فرهنگ‌سرای شفق
این نمایش با موضوع غلبه بر ترس داستان دخترک دانش آموزی را روایت می‌کند که می‌خواهد در مسابقه دو شرکت کند اما در زمان تمرین پاهایش آسیب می‌بیند و از راه رفتن می‌ترسد.

مرتضی کزازی، مژگان شرطی، مونا کوشش، ریحانه حاجی آبادی، محمدحسین داداش نیا و حمید عرفانیان در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

نمایش «بِپَرِ شماره۲»روزهای سه شنبه تا جمعه در دو نوبت صبح ها ویژه مدارس، مهدکودک ها و عصرها ساعت ۱۶ روی صحنه می رود.

علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش می‌توانند به فرهنگ‌سرای شفق واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خیایان بیست و یکم، بوستان شفق مراجعه کنند.

«جزیره لانگولیو» - مجتمع فرهنگی هنری نور
نمایش شاد و موزیکال «جزیره لانگولیو» به کارگردانی «امیررضا توکلی و حمید ندیمی» و نویسندگی «کیومرث قنبری» تا ۲۵ اردیبهشت ‌ماه همه روزه به جز دوشنبه ها ساعت ۱۸ در مجتمع فرهنگی هنری نور اجرا می‌شود.

این نمایش شاد و آموزنده روایت داستان پسربچه‌ای است که دوست ندارد به مدرسه برود و عاشق دریا و دریانوردی است؛ او فکر می‌کند برای دریانورد شدن احتیاجی به سواد ندارد. در ادامه داستان او دریانورد شده و در جزیره‌ای به نام لانگولیو به علت از بین رفتن کشتی‌اش، گیر افتاده اما چون سواد خواندن ندارد نمی‌تواند خود را نجات دهد.

علاقه‌مندان برای تهیه و خرید بلیت می‌توانند به مجتمع فرهنگی هنری نور واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار آیت اله کاشانی، بعد از تقاطع شهید ستاری، جنب شهر کتاب مراجعه کنند.

«الاغ نادان» - فرهنگ‌سرای خاوران
نمایش موزیکال «الاغ نادن» به نویسندگی و کارگردانی امیر اسماعیلی تا ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۴ در سالن فرهنگ فرهنگ‌سرای خاوران اجرا می‌شود.

این نمایشنامه برگرفته از داستان‌های کلیله و دمنه است که داستان آن در باره شیر سلطان جنگل است که به درد بی درمانی گرفتار شده است و از سوی دکتر بز دانا برای او خوردن نادان‌ترین موجود روی زمین تجویز می‌شود، شیر به روباه دستور می‌دهد تا اینکه این ماموریت را برای او انجام دهد و...
ا
ین نمایش در سال های گذشته با تریلی سیار اجرای تئاتر کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان های مختلف اجرا شده است و رکورد دار بیشترین تعداد اجرا و مخاطب تئاتر کودک در کشور است.

علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش می‌توانند به نشانی میدان خراسان، خیابان خاوران، سه راه هاشم آباد، فرهنگ‌سرای خاوران مراجعه کنند.

نمایشنامه‌خوانی «مهمانسرای دو دنیا» - فرهنگ‌سرای رسانه 
نمایشنامه‌خوانی مهمانسرای دو دنیا کاری از گروه هنری صدا و نمایش به سرپرستی و کارگردانی سیده تینا زرین قلم اجرا می‌شود.

دانیال آبنیکی، سجاد خلیفه هاشمی، سیده تینا زرین قلم، حسین سلیمی، افسانه شهسواری، محمد موفق اصل و غزاله وهاب زاده نقش خوانان مهمانسرای دو دنیا هستند.

علاقه‌مندان برای حضور در این نمایشنامه‌خوانی که در روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه ساعت ۱۹در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شود می‌توانند از طریق سایت تیوال مراجعه کنند.

حضور در این برنامه برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری میدان قبا واقع است.

«نامزدِ ویولت» - خانه موزه استاد انتظامی
نمایش «نامزدِ ویولت» نوشته فرانسوا دوترامون به ترجمه و کارگردانی داریوش مودبیان تا ۷ اردیبهشت در خانه موزه استاد انتظامی روی صحنه می‌رود.

نمایش «نامزدِ ویولت» با مشارکت گروه تئاتر مردم به سرپرستی داریوش مودبیان وابسته به خانه موزه عزت الله انتظامی و هنرمندی علیرضا اخوان، سعید پارسا، نازنین خلیلیان، هستی رزاز چیان، محمد سلطانی، آرین صفایی، نگارنیکنامی در سالن اصلی خانه موزه انتظامی روی صحنه می‌رود.
این نمایش تا تاریخ ۷ اردیبهشت همه روزه به جز شنبه‌ها و روزهای تعطیل از ساعت ۲۰ اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تماشای این نمایش به نشانی قیطریه، بلوار اندرزگو، روبه‌روی بلوار کاوه، خیابان احمدی مراجعه کنند و با شماره تلفن‌های: 22390320 و 22393238 تماس بگیرند و از طریق سایت www.tiwall.com بلیت آن را تهیه کنند.

 (مهدی نوروزوندیان)
نظر شما