يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
ساعت : ۱۰:۲۱
کد خبر: ۹۷۶۹۰
|
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
ویژه برنامه «ضیافت باران» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ با برنامه‌های متنوع در میدان آیینی امام حسین علیه السلام میزبان روزه‌داران است.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «ضیافت باران» عنوان ویژه برنامه‌ای است که به مناسبت فرا رسیدن ماه میهمانی خدا به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ با هدف ایجاد جریان فرهنگی در شهر در قالب برنامه‌های دینی در سطح شهر تهران، ایجاد زمینه گسترش فضائل اخلاقی، ارتقای سبک زندگی اسلامی –ایرانی، ایجاد فضای شاد و معنوی با تاکید بر مبارک بودن این ماه و حمایت از کالای ایرانی و همچنین ترویج سنت حسنه «افطاری ساده» در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

سید علیرضا فاطمیان‌پور مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۲ و رییس فرهنگ‌سرای عترت درباره بخش‌های متفاوت این برنامه گفت: مهم‌ترین اتفاق این برنامه به برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم و خوانش یک جزء در روز توسط قاریان نوجوان و جوانِ ممتاز و بین‌المللی کشور است که در طی آن با برگزاری مسابقه قرآنی بر اساس همان جزء تلاوت شده، هر شب به هشت نفر از حاضران هدیه ای اهدا می‌شود. 

وی افزود: با عنایت به اینکه عموماً کودکان نیز خانواده‌شان را در این محافل قرآنی همراهی می‌کنند، برای بهره‌مندی آنها نیز با برگزاری مسابقه رنگ‌آمیزی و مسابقه سوالی که بر اساس مفاهیم قرآنی برای این گروه سنی طراحی شده است، در راستای تربیت دینی کودکان گام کوچکی برمی‌داریم. کودکان با حضور در این محافل و دریافت برگه رنگ‌آمیزی و رنگ آمیزی و پاسخ به سئوالات برنده این شبها باشند. 

فاطمیان‌پور درباره برگزاری طرح افطاری ساده عنوان کرد: این طرح با مشارکت شهروندان نیکوکار و خیرین با عنایت به فضیلت افطاری ساده که مورد تأکید مقام معظم رهبری است هر شب با پهن کردن سفره افطاری بعدذ از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء پذیرای روزه‌داران محترم است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۲ در ادامه بیان کرد: اجرای برنامه زنده صحنه‌ای به صورت مستمر و برپایی نمایشگاه و غرفه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی با توجه به عنوان و نام امسال برای حمایت از کالای ایرانی از دیگر برنامه‌هایی است که برای مخاطبان تدارک دیده شده است.

«ضیافت باران» از ۲۷ اردیبهشت ماه همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تا ۲۴ خرداد ماه پایان این ماه مبارک از ساعت ۱۸ تا ۲۴ در میدان آیینی امام حسین(ع) برگزار می‌شود.
نظر شما