پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸
ساعت : ۲۱:۵۶
کد خبر: ۹۷۸۷۲
|
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
همزمان با راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برگزاری فرهنگ‌سرای قدس، میزبان راهپیمایان شد و این برنامه‌ها مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همزمان با فرا رسیدن روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برپایی غرفه‌های «فرهنگ‌سرای قدس» و اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع، میزبان راهپیمایان است که این غرفه‌ها با استقبال پرشور شهروندان همراه شده است.

غرفه‌های «ایستگاه کودک» با اجرای برنامه‌هایی مانند کودک فلسطینی، ایستگاه نقاشی کودک، نامه‌ای به یک کودک فلسطینی و کودکان غزه تنها نیستند، «ایستگاه کاریکاتور» با نمایش کاریکاتورهایی با موضوع فلسطین و اجرای کارگاه کاریکاتور، «ایستگاه خوشنویسی» با برپایی کارگاه و اجرای برنامه سنگ‌نوشته‌های مقاومت، «ایستگاه عکس» با برنامه‌های عکس یادگاری، استکبارستیزی و مقاومت و فلسطین، «نگارگذر» با برپایی نمایشگاه با موضوع تاریخچه تشکیل اسرائیل غاصب و «ایستگاه کتاب» با برپایی نمایشگاه کتاب و برگزاری مسابقه کتابخوانی در روز قدس پذیرای راهپیمایان خواهد بود.

استقبال شهروندان از غرفه‌های فرهنگ‌سرای قدس

همچنین بخشی برای اجرای نمایش‌های پانتومیم، عروسکی و خیابانی تدارک دیده شده و در بخش «اجرای صحنه‌ای»، برنامه‌هایی مانند اجرای تواشیح، اجرای گروه سرود رضوان، روایت گری، اجرای گروه کر سالمندان و نقالی توسط خردسالان برگزار می‌شود. برنامه «گزارشگر قدس» به تولید گزارش خبری توسط شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز قدس اختصاص دارد و در «ایستگاه رادیو»، رادیو فرهنگ‌سرای قدس مستقر خواهد شد.

«طومارنویسی» دیگر برنامه پیش‌بینی‌شده فرهنگ‌سرای قدس است که در آن جوانان شرکت‌کننده در راهپیمایی، طوماری خطاب به مقام معظم رهبری را با اثر انگشت امضا می‌کنند که در آن بر ایستادگی تا آخرین قطره خون در مقابل دشمنان اسلام و تهدیدات اسرائیل و آمریکا تاکید شده و سپس با بستن سربندهای رنگی با شعار «سرباز ولایت» به حرکت خود ادامه می‌دهند. 

فرهنگ‌سرای قدس در ضلع جنوب شرقی چهارراه ولی‌عصر (عج)، جنب ایستگاه متروی تئاتر شهر در قالب ایستگاه‌های فرهنگی و هنری میزبان شهروندان است.
نظر شما