شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸
ساعت : ۲۱:۴۰
کد خبر: ۹۸۲۱۱
|
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۸
فراخوان نخستین دوره از «رویداد خلق ایده» با هدف شناسایی نیروهای مستعد در زمینه فیلمنامه نویسی منتشر شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فراخوان نخستین دوره از «رویداد خلق ایده» با هدف شناسایی نیروهای مستعد در زمینه فیلمنامه نویسی منتشر شد. این رویداد که نخستین دوره آن چهارشنبه سوم مرداد ماه همزمان با سالروز میلاد امام رضا (ع) آغاز می‌شود، بستری مناسب برای نویسندگان و ایده‌پردازان فراهم آورده تا در یک مسیر مشخص، خلاقیت و استعداد خود را با همراهی دست‌اندرکاران سینمای حرفه‌ای عرضه کنند.

در این رویداد شرکت‌کنندگان فرصت خواهند داشت تا به شکل گروهی و زیر نظر استادان فیلمنامه‌نویسی روی ایده‌های خود کار کرده و یک طرح چهار صفحه‌ای برای نگارش فیلمنامه سینمایی آماده کنند. طرح‌های آماده‌شده توسط شرکت‌کنندگان در قالب یک رقابت آموزشی، برای هیئت داوری، تهیه‌کنندگان، کارگردانان، و مسئولان سینمایی ارائه می‌شود.

اهداف «رویداد خلق ایده»
اهداف این رویداد عبارت‌اند از: تقویت سینما از طریق ارتقای ایده‌های سینمایی با اتکا به کار گروهی، ایجاد طوفان افکار و بهره‌گیری از مشاوره استادان، ایجاد زمینه مناسب برای کسب تجربه، افزایش آگاهی، شناسایی نیروهای خلاق و مستعد، امیدآفرینی میان نیروهای مستعد، ترویج کار گروهی، بازاریابی و عرضه مستقیم ایده و طرح به تهیه‌کنندگان، کارگردانان و مسئولان سینمایی و آشنایی رو در رو با مدیران و صاحب‌نظران سینما.
شرط ورود به «رویداد خلق ایده»
شرط ورود به این رویداد داشتن یک ایده چند خطی است که دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک فیلمنامه سینمایی باشد.

هر یک از شرکت‌کنندگان در همان ساعات ابتدایی از شروع رویداد، یک دقیقه فرصت خواهند داشت تا ایده خود را بیان کرده و در نهایت با آرای داوران ۲۰ ایده برگزیده خواهد شد.

در ادامه این رویداد گروه‌های نویسندگی تشکیل شده و گروه‌ها با همراهی فیلمنامه نویسان، کارگردانان و تهیه‌کنندگان سینما که در مقام منتور (مربی) حضور دارند به نگارش یک طرح چهار صفحه‌ای خواهند پرداخت.

جوایز
همایش «رویداد خلق ایده» پس از ۵۴ ساعت کار گروهی، روز جمعه پنجم مرداد ماه به پایان می‌رسد و به گروه‌های برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.  

جوایزی که در روز اختتامیه «رویداد خلق ایده» اهدا خواهد شد، عبارت‌اند از:  
_لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون تومان گروه اول
– لوح تقدیر و مبلغ پنج میلیون تومان گروه دوم
– لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون تومان گروه سوم

در این رویداد جوایز تشویقی هم ارائه خواهد شد که شامل اهدای ۱۰ جایزه هر یک به ارزش یک میلیون تومان به انتخاب تهیه‌کنندگان حاضر در اختتامیه به ۱۰ گروه برگزیده است.

جایزه ویژه
با حضور تیم داوران بنیاد سینمایی فارابی، از میان طرح‌های نگاشته شده با موضوعاتی همچون سینمای اجتماعی با رویکرد مصلحانه، سینمای مقاومت، سینمای معناگرا (معنویت‌گرا)، سینمای کودک (برای کودک و خانواده) و هر طرحی که قصه‌ای نو و مؤثر برای عرضه در سینما داشته باشد، سه طرح برگزیده شده و با عقد قرارداد برای نگارش فیلمنامه یا خرید طرح چهار صفحه‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرند.
 
این رویداد به همت یک تیم مستقل و با حمایت معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه تصویر شهر و بنیاد سینمایی فارابی، و به دبیری مصطفی نظری زاده برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد.

ثبت نام شرکت‌کنندگان در «رویداد خلق ایده» از ۱۵ تیر آغاز شده و تا ۲۲ تیرماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت www.startartweekend.ir مراجعه کنند.
 
نظر شما