جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۲۰:۰۴
کد خبر: ۹۹۰۱۷
|
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
مرضیه خسروی بروجنی سرپرست مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و فرهنگ‌سرای امید گفت: سالمندان تهرانی که بیشتر از ۶۵ سال سن دارند، می‌توانند از مزایای رایگان و تخفیفی کارت منزلت استفاده کنند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مرضیه خسروی بروجنی سرپرست مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و فرهنگ‌سرای امید از اهدای کارت منزلت به سالمندان خبر داد و با بیان تاریخچه‌ای از این کارت عنوان کرد: طرح جامع گنجینه‌ها یا همان طرح کارت منزلت از سال ۱۳۸۳ توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و در فرهنگ‌سرای امید با هدف تکریم سالمندان و جهاندیدگان شهر تهران و بهره‌مندی آنان از خدمات رایگان و تخفیفی مراکز فرهنگی، هنری، ورزشی، حمل و نقل و ... شهرداری تهران و سازمان‌های وابسته راه‌اندازی شد.

وی افزود: فرهنگ‌سرای امید نهاد متولی صدور کارت منزلت شهروندان در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است. کارت منزلت تنها به بازنشستگان اختصاص ندارد و همه سالمندان تهران که شرط سنی ۶۵ سال سن به بالا را دارند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم این کارت را دریافت کنند و از مزایای رایگان آن بهره‌مند شوند.

خسروی همچنین درباره چگونگی مراجعه افراد برای دریافت کارت منزلت اظهار کرد: این افراد از سه طریق می‌توانند برای دریافت کارت منزلت درخواست کنند. مراجعه حضوری به فرهنگ‌سرای امید به نشانی خیابان ۱۷ شهریور، بالاتر از میدان شهدا، خیابان خشکبارچی، بوستان خیام، مراجعه به دفاتر پست منطقه خود و تکمیل فرم ارائه‌شده برای ثبت نام و نیز مراجعه به سامانه اینترنتی ثبت نام کارت منزلت به نشانی: manzelat.farhangihonari.ir سه راه درخواست کارت منزلت است. همچنین سالمندان می‌توانند خودشان انتخاب کنند که نحوه دریافت کارتشان به صورت حضوری یا از طریق پست باشد.

به گفته خسروی سالمندان متقاضی دریافت کارت منزلت بدون مراجعه حضوری و تنها با مراجعه خود یا یکی از بستگان و نزدیکان به سامانه اینترنتی ثبت نام منزلت و تکمیل فرم و مدارک لازم می‌توانند به راحتی و در منزل خود کارت منزلت را دریافت کرده و از مزایای آن استفاده کنند.
 
سرپرست فرهنگ‌سرای امید درباره خدمات کارت منزلت عنوان کرد: دارندگان این کارت می‌توانند از تخفیف ۹۰ درصدی خدمات کارت مترو و اتوبوس (طبق ضوابط شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه) بهره ببرند، به صورت رایگان در سالن‌های سینمایی فرهنگ‌سراهای تهران فیلم تماشا کنند، به صورت رایگان از دوره‌های آموزشی مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران (یک کلاس در هر فصل) استفاده کنند، از سالن‌های ورزشی و استخرهای قید شده در دفترچه خدمات رایگان بهره ببرند و به صورت رایگان در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران عضو شوند. 

وی افزود: علاوه بر این، دارندگان کارت منزلت می‌توانند از فعالیت‌های تخصصی سالمندی و عضویت در کانون‌های ویژه سالمندان در فرهنگ‌سرای امید بهره‌مند شوند. این کانون‌ها با رویکردهای مختلف در حوزه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی همچون موسیقی، نقاشی، تئاتر، فعالیت‌های خیریه و... راه‌اندازی شده و در تلاش است تا بتواند برای سالمندان و جهاندیدگان تهرانی زمینه‌ای را فراهم کند تا در کنار دیگر همسالان خود علاوه بر انجام فعالیت اجتماعی و مشارکت در کارهای گروهی، روحیه، طراوت، شادابی و نشاط خود را حفظ کنند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. از جمله این کانون‌ها می‌توان به کانون آواهای ماندگار، کانون نمایش امید، کانون نقاشان سالمند، کانون سرودهای انقلابی، کانون بانوان امید، کانون جهاندیدگان و... اشاره کرد که در کنار فعالیت‌های تخصصی و عمومی خود در در سال‌های متمادی توانسته‌اند افتخاراتی نیز در زمینه فعالیتشان کسب کنند.

سرپرست فرهنگ‌سرای امید تصریح کرد: مدارک لازم برای ثبت‌نام کارت منزلت شامل یک قطعه عکس، کپی صفحه اول شناسنامه و کارت ملی می‌شود و هزینه صدور این کارت تنها یک بار از هر فرد اخذ می‌شود. همچنین دارندگان کارت منزلت برای دریافت کارت‌های الکترونیک مدت‌دار مترو و اتوبوس علاوه بر مراجعه حضوری به ایستگاه‌های مترو متولی این امر می‌توانند به سایت www.ezpay.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

خسروی در پایان با دعوت از سالمندان و جهاندیدگان تهرانی برای ثبت نام و دریافت کارت منزلت اعلام کرد: علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر و دانلود دفترچه راهنمای خدمات این کارت می‌توانند به صفحه نخست سایت فرهنگ‌سرای امید به نشانی: www.omid.farhangsara.ir  مراجعه کنند یا با شماره‌های ۳۳۳۰۳۸۴۱ و ۳۳۳۰۳۸۴۴ تماس بگیرند.
نظر شما