جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۰۸:۱۴
کد خبر: ۹۹۰۵۳
|
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
در کتابخانه بوستان نرگس برگزار می‌شود؛
به مناسبت فرارسیدن ماه محرم مسابقه نقاشی ویژه نونهالان باعنوان «کودکان تشنه اند» با هدف آشنایی کودکان با درس‌های عاشورا برگزار می‌شود.
قصه عاشورا به روایت نقاشی کودکانبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، به مناسبت ماه محرم کتابخانه بوستان نرگس برنامه‌های فرهنگی هنری متناسب با این ایام برای مخاطبان خود برگزار می‌کند.

به‌منظور ایجاد شور و نشاط معنوی و پیوند بیش از پیش نسل نونهال و نوجوان با مضامین و آموزه‌های دینی و الهی، مسابقه نقاشی ویژه ماه محرم برای کودکان در کتابخانه بوستان نرگس برگزار می‌شود. در این مسابقه کودکان و نونهالان درباره ماه محرم و به ویژه در باره کودکان عاشورا حضرت علی اصغر (ع) نقاشی می‌کشند.

همچنین به همین مناسبت کارگاه قصه گویی با عنوان «قصه‌های عاشورا» ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۲۶ شهریور درمحل کتابخانه نرگس ویژه کودکان برگزار می‌شود.

این برنامه به مناسبت ماه محرم برگزار می‌شود و در آن کودکان در قالب کارگاه آموزش نقاشی و قصه گویی با اهداف قیام عاشورا و شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان آشنا می‌شوند.

غبار روبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدای منطقه ۱۸ توسط اعضاء کانون ادبی نرگس از دیگر برنامه های ماه محرم در کتابخانه بوستان نرگس است.

به مناسبت ماه محرم همچنین نمایشگاه کتاب عاشورایی از سوی کتابخانه نرگس برگزار می‌شود. در این نمایشگاه، بیش از ۸۰ عنوان کتاب با هدف زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورا به نمایش گذاشته می‌شود.  این نمایشگاه تا ۳۱ شهریور از ساعت ۹ تا ۱۷ پذیرای بازدید کنندگان است.

کتابخانه بوستان نرگس به نشانی شهرک ولیعصر(عج)، بلوار معلم، انتهای خیابان شهدای دانش آموز، روبروی شهرک ترافیک،بوستان بانوان نرگس و با شماره 96654348  میزبان شهروندان است.
نظر شما