سه‌شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۱۲:۲۸
کد خبر: ۹۹۰۶۱
|
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
سومین سوگواره ملی «مقتل‌خوانی» با رقابت بیش از ۲۰۰ نفر در دو گروه سنی کودک و نوجوان و بزرگسال در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سومین سوگواره ملی «مقتل‌خوانی» با رقابت بیش از ۲۰۰ نفر در دو گروه سنی کودک و نوجوان و بزرگسال با هدف ارتقای فرهنگ عاشورایی و آشنایی نسل امروز با متون کهن و مستند قیام عاشورا و کاهش انحراف در انتقال پیام‌های واقعی به نسل جدید با استقبال علاقه‌مندان در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

شرکت‌کنندگان این سوگواره با داوری حامد جوادزاده و سید محمد سادات اخوی مسابقه طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ شهریور در رشته مقتل خوانی با تسلط بر تکنیک و هنرهای حماسه‌خوانی، شعرخوانی، فن بیان و نمایش به رقابت پرداختند و از بین ۲۰۰ شرکت‌کننده ۹۰ نفر به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند و از این تعداد نیز ۸ نفر برای مرحله فینال انتخاب شدند.

محسن سلیمانی رییس فرهنگ‌سرای ارسباران هدف از برگزاری این سوگواره را آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ و پیام‌های نهضت عاشورا دانست و عنوان کرد: معرفی شخصیت والای امام حسین (ع) و یاران با وفایش برای حفظ نوجوانان در مقابل فرقه‌های انحرافی از سوی دشمنان اسلام حائز اهمیت است.

تاکنون دو دوره مسابقه ملی «مقتل‌خوانی» با هدف ارتقای انگیزه متن‌خوانی و کتاب‌خوانی در حوزه مذهبی و آئینی و کاهش انحراف در انتقال پیام‌های واقعی به نسل جدید و هر دوره با ۱۲ برگزیده در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شده است.
نظر شما