جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
ساعت : ۰۷:۵۷
کد خبر: ۹۹۶۰۴
|
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
در گفت‌وگو با هنرمند فعال در حوزه هنرهای تجسمی مطرح شد
هادی آقاعلی اکبری هنرمند حوزه هنرهای تجسمی در گفت‌وگو با رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بر استقبال خوب زائران اربعین حسینی از نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های هنرهای تجسمی قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین تاکید کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هادی آقاعلی اکبری هنرمند فعال در حوزه هنرهای تجسمی که در قالب قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین در مرز ایران و عراق حضور دارد، درباره کارگاه‌ها و نمایشگاه‌هایی که در این قرارگاه برگزار می‌شود، گفت: یک کانون بازنشستگان در حوزه هنری داریم که هنرمندان باسابقه در آن عضویت دارند. این کانون باعث شکل‌گیری جمعی از هنرمندان برای برپایی نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های هنری شد. همراه با تعدادی از این هنرمندان با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و واحد تجسمی حوزه هنری عازم مرزهای ایران و عراق شدیم تا نمایشگاه‌ها و کارگاه‌هایی برگزار کنیم. امیدوارم در آینده نیز بتوانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم و درباره حرکت امام حسین (ع) کارهای ارزشمندی خلق کنیم. 

وی اضافه کرد: استقبال زائران از این برنامه‌ها بسیار خوب است. در شلمچه که من حضور دارم، افراد به آثار به خوبی توجه می‌کنند و علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی در کارگاه‌ها حاضر می‌شوند. پیام اربعین از پیام حرکت انقلابی حضرت اباعبدالله (ع) آمده و امام حسین (ع) با گذشتن از خون خودشان به دین وفادار ماندند و امیدوارم جامعه هنرمندان بتوانند این پیام را روی تابلو بیاورند و به مخاطبان منتقل کنند. این کار باعث می‌شود بیننده‌ای که به اثر نگاه می‌کند، تأثیر مثبتی بگیرد. 

آقاعلی اکبری در پایان گفت: نمایشگاهی که در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه با مضمون استکبارستیزی برپا شده بازخورد بسیار خوبی در میان زائران اباعبدالله (ع) داشته و فکر می‌کنم حرکت قابل توجهی بوده است. برای همه هنرمندانی که در مرزها حاضر شده‌اند، آرزوی توفیق بیشتر دارم.

قرارگاه فرهنگی هنری مردمی اربعین به عنوان پشتیبان ستاد مرکزی اربعین و در طول سیاست‌های مصوب آن، با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در ایام سوگواری اربعین حسینی از ۲۷ مهر تا ۸ آبان با مجموعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در کنار زائران اربعین حسینی خواهد بود.  این قرارگاه به ابتکار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مشارکت بسیاری از دستگاه‌ها از جمله سپاه پاسداران، ستاد بازسازی عتبات، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و نیروی مقاومت بسیج برپا شده است.
مطالب مرتبط
نظر شما