چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۲۲
کد خبر: ۹۹۷۰۰
|
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
در آستانه بیستمین سالگرد ارتحال علامه جعفری
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آستانه بیستمین سالگرد رحلت علامه محمدتقی جعفری از کتابخانه علامه جعفری بازدید کرد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در آستانه بیستمین سالگرد ارتحال علامه جعفری، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پنجشنبه ۱۰ آبان از کتابخانه علامه جعفری بازدید کرد.  مهدی محمدی مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بیژن پورمند مدیر فرهنگی هنری منطقه ۵ در این بازدید رییس سازمان فرهنگی هنری را همراهی می‌کردند.
 
در این بازدید رییس سازمان فرهنگی هنری با تاکید به تجهیز کتابخانه علامه جعفری برای استفاده دانشجویان و مخاطبان گفت: علاوه بر توجه به فضای کتابخانه‌ای باید به این مکان به عنوان خانه علامه جعفری نگاه و توجه ویژه‌ای داشت. به این منظور که وقتی مخاطب به این مکان می‌آید حال و هوای علامه جعفری را از این فضا دریافت کند. این اتفاق با نمایش بخش‌هایی از سخنرانی‌های این فیلسوف و پخش صدا، نمایش عکس‌ها و... شکل می‌گیرد.
 
وی افزود: این مکان ظرفیت آن را دارد که به یک خانه موزه تبدیل شود.
 
در این بازدید همچنین در خصوص برگزاری سلسله نشست‌های خوانش و بررسی آثار علامه جعفری در فرهنگ‌سراهای تهران صحبت شد.
 
كتابخانه علامه جعفری منزل شخصی علامه محمد تقی جعفری (ره) در منطقه ۵ شهرداری تهران است كه بعد از فوت ایشان در سال ۱۳۷۸ به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران واگذار شد. مساحت این کتابخانه بالغ بر ۵۴۰ مترمربع است.
 کتابخانه علامه جعفری(ره) واقع در خیابان آيت الله كاشانی، خيابان حسن آباد، كوچه ۴، پلاک ۲۲ است.
نظر شما