سه‌شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۱۲:۲۱
کد خبر: ۹۹۷۳۰
|
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حضور پرشور مردم زنجان در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: اگر امروز مراسم ۱۳ آبان برگزار می‌کنیم و پرچم آمریکای جنایت کار را آتش می‌زنیم به خاطر این است که شهدای گرانقدر دوران انقلاب اسلامی را یاد کنیم. شهدایی مانند آیت‌الله سعیدی که در مبارزه با رژیم طاغوت به شهادت رسیدند؛ ۱۳ آبان روز بزرگداشت کسانی است که انقلاب را به ثمر رساندند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران صبح امروز در راهپیمایی پرشور مردم زنجان به مناسبت ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: اگر امروز مراسم ۱۳ آبان برگزار می‌کنیم و پرچم آمریکای جنایت کار را آتش می‌زنیم به خاطر این است که شهدای گرانقدر دوران انقلاب اسلامی را یاد کنیم. شهدایی مانند آیت‌الله سعیدی که در مبارزه با رژیم طاغوت به شهادت رسیدند. ۱۳ آبان روز بزرگداشت کسانی است که انقلاب را به ثمر رساندند. 

وی افزود: ۱۳ آبان روز بیعت با امام راحل و مقام معظم رهبری است. زمانی که امام راحل را تبعید کردند عده‌ای سوال کردند که با چه پشتوانه‌ای می‌خواهید با این رژیم مبارزه کنید؟ امام فرمودند: سربازان من در گهواره‌ها هستند. در ۱۳ آبان ۵۷ همان سربازان در دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند و ۶۵ دانش‌آموز در این روز مظلومانه به شهادت رسیدند و امروز ۱۳ آبان روز بیعت با این پیشقراولان انقلاب اسلامی است. 

۱۳ آبان روز بزرگداشت کسانی است که انقلاب را به ثمر رساندند
رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران خواب را از چشمان آمریکای جنایت کار گرفت و لانه جاسوسی که به عنوان یک مرکز توطئه شکل گرفته بود توسط دانشجویان تسخیر شد. در این لانه جاسوسی خیال خام کودتا را در سر می‌پروراندند و ۱۳ آبان نقطه عطفی برای آزادی و سربلندی این ملت مقاوم شد. ۴۰۰ نفر از دانشجویان خط امام در چنین روزی انقلاب دومی کردند و این روز به عنوان روز شکست هیمنه آمریکا در تاریخ ثبت شد. 

سعید اوحدی تاکید کرد:  ۱۳ آبان روز به بن بست رسیدن تفکرات وابستگان آمریکا و تفکر کسانی است که همچنان به دنبال ارتباط با آمریکا بودند. بعد از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد که چه سناریوهای خطرناکی برای مقابله با انقلاب ملت ایران در نظر گرفته بودند. آمریکا همه شگردهای خودش را به کار گرفته بود و همیشه به در بسته خورده بود، اما بالاخره مجبور به توسل به حمله نظامی شد که در حمله هوایی طبس با وجود همه امکاناتشان شکست سختی خورد و امداد الهی به شکل طوفان شن به کمک مردم ایران آمد.

وی افزود: از بین ۴۰۰ دانشجوی خط امام، تعداد زیادی از آنها مانند شهید وزوایی، شهید حاتمی، شهید علم الهدی، شهید دادمان و ... در ۸ سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند. تاریخ ۴۰ سال مبارزه ما با آمریکا بعد از حمله طبس نیز ادامه یافت. در خلیج فارس کشتی‌های ما را می‌زدند، در خلیج فارس هواپیمای مسافربری ایرباس را مورد اصابت قرار دادند. مجامع بین المللی در آن زمان کجا بودند که این جنایت را محکوم کنند؟ به برکت نیروهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران پیروزی بزرگ ۸ سال دفاع مقدس رقم خورد و امروز باید خدمتگذار خانواده‌های شهدا و جانبازان باشیم. 

اوحدی در ادامه با تاکید بر اینکه در این ۴۰ سال همواره جمهوری اسلامی ایران پیروز و آمریکا مغلوب بوده است گفت: امروز هم به برکت همت مردم و تدبیر مقام معظم رهبری قدرت برتر موشکی دنیا هستیم و اگر جنایت کاران داعشی مثل دزد می‌آیند و در اهواز مردم را به شهادت می‌رسانند با واکنش قاطع سپاه پاسداران مواجه می‌شوند. در حوزه علم و فناوری، هوا فضا و ... نیز پیشرو هستیم.

وی افزود: امروز به آمریکا و ترامپ دیوانه اعلام می‌کنیم شما در همه شرایط مقابل مردم ایران ایستادید و آنها را تحریم کردید اما امروز عظمت و شکوه ملت ایران پابرجاست و آوازه شهدای مدافع حرم در همه جا پیچیده است. تا مردم این حضور پرشور را دارند آمریکا و اسرائیل غاصب هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و ان‌شاء‌الله با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری شاهد عزت و پیروزی ایران و شکست دشمنان خواهیم بود.
نظر شما