پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۱۴:۱۰
کد خبر: ۹۹۷۵۳
|
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
فرهنگ‏‌سرای فردوس مهلت شرکت در «هفتمین جشنواره مجازی کتاب‏خوانی» و «پنجمین جشنواره تولید کتاب‏های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان» را تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ تمدید کرد.
جشنواره‌های مجازی کتاب‌خوانی فرهنگ‌سرای فردوس تمدید شدبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نظر به استقبال مخاطبان از «هفتمین جشنواره مجازی کتابخوانی» و «پنجمین جشنواره تولید کتاب‏های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان»، مهلت شرکت در این دو جشنواره تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

حسن آذری دبیر جشنواره‌های مجازی کتابخوانی فردوس گفت: با توجه به تجربه برگزاری این دو جشنواره در دوره های قبل، هر چه به پایان مهلت جشنواره نزدیک می شویم، استقبال بیشتری از سوی مخاطبان صورت می پذیرد و تعداد شرکت کنندگان افزایش می یابد، لذا به همین منظور مهلت شرکت در جشنواره ها، به مدت ۳۰ روز تمدید می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به استقبال مطلوب مخاطبان گفت: تاکنون بیش از ۴۲۰۰ نفر برای شرکت در هر دو جشنواره ثبت نام  کرده اند و توسط آنها، بیش از ۱۲۰۰ نسخه پاسخنامه و فایل صوتی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

آذری در توضیح این دو جشنواره عنوان کرد: هفتمین دوره جشنواره مجازی کتاب‏خوانی، یک مسابقه سراسری است که از میان رمان‌‌ها و داستان‌های مطرح ایران و جهان در فضای مجازی و به صورت اینترنتی برگزار می‏‏ شود. اهداف این جشنواره ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، افزایش سرانه‏ ی مطالعه کتاب در کشور، معرفی آثار ارزشمند ادبیات داستانی ایران و جهان، استفاده مفید از فضای مجازی حول موضوعات فرهنگی، هنری و کتاب‏خوانی است که دو بخش ویژه این دوره از جشنواره به کتاب های تقریظی مقام معظم رهبری و همچنین مسابقه ایده‏ پردازی و ارائه راهکارهای عملی برای حمایت از کالای ایرانی، اختصاص داده شده است.

وی در ادامه با اشاره به رده‌های سنی و بخش‌های مختلف این جشنواره، تصریح کرد: این دوره از جشنواره نیز در دو بخش نوجوان (۸ تا ۱۵ سال) و بزرگسال (۱۶سال به بالا) اجرا می‏ شود. شیوه پاسخ‌گویی به سوالات برای بزرگسالان به صورت تشریحی و با موضوع رمان است که داوطلبان و علاقه‌مندان به دو طریق، با انتخاب یک یا چند اثر از کتاب‌های معرفی شده در بخش بزرگسال و یا با پیشنهاد رمان دیگری به غیر از رمان‌های معرفی شده از طرف فرد شرکت کننده، امکان شرکت در این بخش را دارند.

 دبیر جشنواره های مجازی کتابخوانی افزود: با اشاره به مشارکت کتابخانه ملی ایران در «پنجمین جشنواره تولید کتاب‏های صوتی کودکان، نوجوانان و نابینایان» گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قصه‌های انقلاب به عنوان بخش ویژه، به این دوره‏ ی جشنواره افزوده شده است. وی با تاکید بر غنی‏ سازی محتوا و افزایش منابع صوتی کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران افزود: این جشنواره در بخش‌­های اصلی (تولید کتاب صوتی از میان کتاب­‌های معرفی شده)، بخش جنبی (گردآوری افسانه‌ها و متل‌ها با زبان‌ها و لهجه‌های محلی)، بخش نگاه نو (قصه‌گویی) برگزار می ‏شود.

حسن آذری با تشریح روش شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره‏ ها گفت: علاقه ‏‏مندان برای شرکت در «جشنواره‏ های مجازی کتاب‌خوانی فردوس» می ‏‏‏توانند به سایت جشنواره به نشانیwww.ketabkhanimajazi.ir  مراجعه و ثبت‌نام کنند و تا پایان آبان ماه 1397 فرصت دارند، پاسخنامه‏‏ های تشریحی و یا فایل های صوتی خود را از طریق سایت جشنواره و یا از طریق پیام رسان­ های دبیرخانه به شماره (09197743348)، ارسال کنند.

علاقه‏‏‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌‏‏توانند به دبیرخانه جشنواره، واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از تقاطع شهید سلیمی جهرمی، فرهنگ‌‏سرای فردوس، کتابخانه فردوس مراجعه کنند یا با شماره تلفن 44081043 تماس بگیرند.
نظر شما