يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
ساعت : ۱۲:۰۷
کد خبر: ۹۹۸۴۳
|
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰
مدیر امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری خبر داد
مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از افتتاح کتابخانه آیت‌الله حق‌شناس تنگستانی در هفته کتاب خبر داد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ایمان کرد مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب گفت: برنامه‌های سازمان در دو حوزه ستادی و مناطق تقسیم شده است. برنامه‌های فراگیر در حوزه ستادی شامل اجرای طرح کتابخانه‌گردی با حضور رییس سازمان و اعضای شورای شهر،‌ برگزاری نهمین دوره جشن کتاب‌یار ویژه تجلیل از فعالان حوزه نشر، کتابداران و کتابخوانان برتر،‌ افتتاح کتابخانه آیت‌الله حق‌شناس تنگستانی،‌ برگزاری مرحله دوم جام باشگاه‌های کودک و نوجوان،‌ اجرای طرح تهرانگردی ویژه بازدید گروهی مدارس از کتابخانه‌های سازمان با همکاری شرکت تهران‌گشت،‌ برگزاری نخستین جشنواره کتاب شهر ویژه تجلیل از نویسندگان کتاب‌های مدیریت شهری و شهروندی،‌ برگزاری چهارمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات،‌ رونمایی از نشریه ترجمان علم اطلاعات و دانش‌شناسی،‌ دیدار با پیشکسوتان حوزه نشر، کتاب و کتابداری،‌ انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد نهج‌البلاغه و الحاق کتابخانه نهج‌البلاغه به شبکه کتابخانه‌های عمومی شهر تهران،‌ انعقاد تفاهم‌نامه با پایانه اتوبوسرانی تهران برای کتابخانه سیار و انعقاد تفاهم‌نامه با موسسه خانه کتاب از جمله برنامه‌های این سازمان در هفته کتاب است.

او ادامه داد: همچنین در مناطق ۲۲ گانه تهران نیز برنامه‌های مختلفی داریم که حدود ۱۷۷ برنامه است. مجموعه کتابخانه‌های شهرداری تهران زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مدیریت امور کتابخانه‌هاست که مجموعاً ۳۷۲ کتابخانه در تهران وجود دارد. این کتابخانه‌ها اولین شبکه کتابخانه‌ای در خاورمیانه هستند به این معنا که عضویت در این کتابخانه‌ها به معنای عضویت در تمام کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
نظر شما