يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۹:۵۲
کد خبر: ۱۰۲۸۱۰
|
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
مستند «ورای صلح و جنگ» روایتی متفاوت از زمان حضور حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد در اردوگاه اسرای ایرانی در عراق است که برای اولین بار در فرهنگ‌سرای رسانه رونمایی و با حضور عوامل مستند نقد و بررسی می‌شود.
رونمایی از مستند «ورای صلح و جنگ» روایتی از اسارت حجت‌الاسلام ابوترابی فردبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین رونمایی از مستند «ورای صلح و جنگ» با حضور عوامل این فیلم در فرهنگ‌سرای رسانه برگزار می‌شود. این مستند روایتی صریح و دقیق از سید آزادگان، حجت‌الاسلام ابوترابی فرد و بیانگر بخشی از ابعاد بین‌المللی آزادگان سرافراز دفاع مقدس است.

 «اندریاس ویگر» رییس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که در اردوگاه اسرای ایرانی در عراق حضور داشته است، ناگفته‌هایی از آزاده سرافراز را بیان کرده است. همچنین در این فیلم مستند، اولین روایت از دیدار «ویگر» و «حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد» در اردوگاه موصل به نمایش در آمده است.

این مستند ۳۰ دقیقه‌ای به کارگردانی و تهیه‌کنندگی «رضا عسگرلو» در کشورهای سوئیس و فرانسه تصویربرداری شده است و در کنار پرداختن به شخصیت والای حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد، تاثیرگذاری او بر مأموران صلیب سرخ و نقش اندیشه اسلامی - ایرانی را در صلح جهانی و حقوق بین‌المللی بشردوستانه مورد بررسی قرار داده است.

این فیلم مستند روز سه‌شنبه پنجم شهریورماه ساعت ۱۰ در حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی برای اولین بار در فرهنگ‌سرای رسانه رونمایی می‌شود. همچنین پس از رونمایی، جلسه نقد و بررسی این مستند با حضور عوامل فیلم برگزار می‌شود.

عوامل ساخت این مستند عبارتند از: تهیه‌کننده و کارگردان: رضا عسگرلو، مجری طرح: محمدرضا عباسیان، مدیر تولید: مسعود عسگریان و دکتر رضا دستغیب، داوود گودرزی و محمدرضا صراطی مشاورین این پروژه هستند.

نظر شما