شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۵۹
کد خبر: ۱۱۵۸۰۶
|
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
آلبوم موسیقی «بازار وکیل» با طراحی و ایده‌پردازی آرش هژیرآزاد و همراهی مجموعه «لیرا» در ژانر موسیقی کلاسیک پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
خالقان «تهران-مریخ» به «بازار وکیل» رسیدند/ نواهایی برای شیرازبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، «بازار وکیل» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی منتشر شده در بازار موسیقی است که با ایده‌پردازی و هنرمندی آرش هژیرآزاد منتشر شده است.

این مجموعه شامل ۱۳ آهنگ بی کلام از واریاسیون (شیوهٔ پایه‌ای بر مبنای تغییرات ملودی، هارمونی و کنترپوان) است که روی یک قطعه معروف فولکور شیرازی در دسترس شنوندگان قرار گرفته است.

در این آلبوم آهنگسازی و نوازندگی پیانو آثار را آرش هژیرآزاد، نوازندگی ویولن را یگانه حسینی نیا و نوازندگی سازهای کوبه‌ای را عرفان عاصمی نژاد به عهده داشته‌اند.

گروه «لیرا» متشکل از یگانه حسینی نیا و آرش هژیرآزاد است که هردوی این هنرمند موسیقی را به شکل آکادمیک دنبال کرده و پیشینه اصلی شان در موسیقی کلاسیک است.

دوئت «لیرا» که این دو هنرمند موسس آن بوده‌اند تجربه‌ای جدیدی برای این زوج بوده که ابتدا با انتشار آلبوم «تهران – مریخ» آغاز شد و بعد با انتشار آلبوم «هشت دقیقه و بیست ثانیه» ادامه پیدا کرد. آلبوم اول بیشتر حال و هوای کلاسیک و نئوکلاسیک داشت اما آلبوم جدیدشان بیشتر رنگ و بوی موسیقی نیوایج دارد.

این زوج هنرمند که تصمیم دارند با لیرا تجربیات متفاوتی انجام دهند، به گزارش خبرگزاری مهر در آلبوم جدید بیشتر از قبل به سمت موسیقی پاپ بی‌کلام حرکت کردند و مخاطب عام را تا جایی که امکان پذیر است همراه کنند.

نظر شما