شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۵۴
کد خبر: ۱۱۵۸۵۲
|
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۱
مجموعه انیمیشن «خانواده آقای تهرانی» توسط معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای انتشار در فضای مجازی تولید شد.
«خانواده آقای تهرانی» در فضای مجازی چه می‌کنند؟به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر، مجموعه انیمیشن «خانواده آقای تهرانی» که در معاونت هنری سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری تهران تولید شده است، بنا دارد با دستمایه قراردادن زندگی یک خانواده معمولی تهرانی، در زمانی کوتاه مسائل و دغدغه‌های شهروندان را با رویکردی آموزشی در حوزه‌های سلامت، شهروندی و… بازگو کند.

خانواده آقای تهرانی عنوان سریالی انیمیشن در گونه طنز اجتماعی و فرهنگی است که در 13 قسمت در اپیزودهای کوتاه، زندگی خانواده های قشر متوسط ایرانی، آدم های ساده با باورهای معمولی، را به تصویر می کشد. این خانواده در تهران زندگی می کنند و داستان های آنها اکثراً جنبه های اجتماعی و فرهنگی جامعه ایران با قومیت های مختلف را بیان می کنند. طنزی که در این انیمیشن به کار رفته است به طیف وسیعی از مسائل فرهنگی و اجتماعی که در تهران می گذرد اشاره خواهد داشت، مسائلی همچون: شهری و شهروندی، سینما، تلویزیون، موسیقی، ادبیات و... به دلیل همین طیف گسترده، این سریال خواهد توانست مخاطبانی از اقشار و سنین مختلف را به خود جذب کند.

بنابراین گزارش، این مجموعه متشکل از کاراکترهای اصلی (خانواده آقای تهرانی) و کاراکترهای فرعی که طیف وسیعی از گروه ها و مشاغل مختلفی چون: بازیگران، ورزشکاران، کارگران، معلمان، نویسندگان و... را شامل می شود، خواهد بود.

این مجموعه برای انتشار در فضای مجازی تولید شده است و معاونت هنری در نظر دارد پس از دریافت بازخوردهای اولیه، با اصلاح و تکمیل مجموعه، نسبت به تولید فصل‌های آتی آن در مناسبت‌ها و ایام مهم سال و یا در واکنش به اخبار و رویدادهای مهم شهری و کشوری، اقدام کند.


برای دیدن قسمت اول انیمیشن «خانواده آقای تهرانی» اینجا و قسمت دوم آن اینجا را ببینید.

نظر شما