چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۰۲:۳۹
کد خبر: ۱۱۶۴۲۷
|
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹
نسخه تصویری مسترکلاس لائورا راسکارولی امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد.
مسترکلاس راسکارولی منتشر شد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر،  نسخه تصویری مسترکلاس لائورا راسکارولی با موضوع «دوربین شخصی» امروز چهارشنبه ۱۹ خردادماه منتشر شد.

لائورا راسکارولی استاد دانشگاه، مولف و تئوریسین سینمای مستند است. او استاد دانشگاه میلان است، اما در دانشگاه‌ها و موسسات فیلم مختلف و متعدد تدریس کرده و این روزها در دانشگاه‌های ایتالیا، اسپانیا و کوبا درس می‌دهد. آثار راسکارولی درباره سینمای مستند، سینمای اروپا و جهان و «فیلم رساله» به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. مسترکلاس این نظریه‌پرداز در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» به صورت آنلاین برگزار شد.

بر اساس این گزارش به نقل از ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، راسکارولی در بخشی از این مستر کلاس می‌گوید: «امروزه اصطلاح فیلم-رساله به طور گسترده و مکرر در جشنواره‌های سینمایی و محافل هنری، مطبوعات و نشریات دانشگاهی به کار برده می‌شود. ولی با آنکه این انفجار واقعی فرم‌ها بی‌شک به خاطر واکنش مثبت و مناسب بودن زمانه است، اطلاق بی‌رویه آن به چنین طیف متنوعی از محصولات سینمایی می‌تواند پرسش برانگیز و در نهایت به رسالت اولیه‌اش لطمه زند.»

دانشجویان و پژوهشگران برای تماشای رایگان این کارگاه می‌توانند به سایت مرکز گسترش بخش پژوهش، کارگاه‌های آموزشی مراجعه یا این ویدیو را در بسترهای مجازی تماشا کنند.

نظر شما