چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۰۴:۱۱
کد خبر: ۸۸۰۰۷
|
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰
فراخوان بخش عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر برای برگزاری دو بخش مسابقه عکاسی تئاتر و مسابقه گروهی عکاسی تئاتر منتشر شد.
بخش عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر فراخوان دادبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هدف از برگزاری مسابقه عکس پنجمین جشنواره تئاتر شهر، آن است که فضای جدیدی در همکاری گروهی بین عکاسان و ارج نهادن به مقام استادی و نیز بهره‌گیری از دانش و تجربه پیشکسوتان عرصه عکاسی در کنار نگاه نوگرای نیروهای جوان در عکاسی تئاتر پدید آمده و ترکیب متجانسی از هنر میان‌رشته‌ای عکاسی و نمایش ایجاد شده و علاوه بر آن تلاش گروهی برای رسیدن به یک هدف مشترک برقرار شود. در نتیجه با این توصیف مسابقه گروهی عکاسی تئاتر طراحی و به‌صورت مسابقه عکاسی از نمایش‌های صحنه‌ای و خیابانی در جشنواره پنجم برگزار می‌شود.
 
در توضیح بخش مسابقه گروهی عکاسی تئاتر نیز آمده است: ۸ نفر از عکاسان حرفه‌ای که سابقه آموزش و حضور جدی در عکاسی کشور داشته‌اند به‌عنوان نفرات راهبر و هدایت کننده با شرکت‌کنندگان همراه شده و به‌صورت گروهی شرکت‌کنندگان را از روز اول جشنواره تا انتها راهنمایی و مشاوره‌های لازم را با ایشان در میان می‌گذارند.
 
استادان مسابقه گروهی عکاسی ساتیار امامی، ابراهیم حسینی، ابراهیم سیسان، بهنام صدیقی، یلدا معیری، مهدی مقیم نژاد، روشن نوروزی و مهدی وثوق نیا هستند.
 
در طرح مسابقه گروهی، عکاسان شرکت‌کننده همراه با هم گروهی‌ها و یک استاد راهنما، به‌صورت متوالی در روزهای جشنواره عکاسی کرده و هر شب بعد از عکاسی روزانه از نمایش‌های جشنواره در فضای کارگاهی حاضر شده و پس از مدت زمان لازم برای انتخاب و ویرایش، عکس‌های منتخب خود را برای امتیازگیری به بخش داوری تحویل می‌دهند. تمامی عکس‌ها پس از کدگذاری، توسط داوران که در واقع همان اساتید حاضر در برنامه هستند امتیاز دهی و این امتیازات در پرونده کاری هر شرکت کننده ذخیره و به امتیازات روزهای دیگر افزوده می‌شود. 
 
در شرایط شرکت در مسابقه گروهی عکس آمده است: حضور تمامی عکاسان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای کشور در مسابقه آزاد است. عکاسان علاقه‌مند موظف به ثبت‌ نام در دبیرخانه جشنواره به شکل تکمیل و ارسال  فرم مخصوص از طریق ایمیل به نشانی f.t.c.phototheater@gmail.com هستند.  عکاسان متقاضی حضور در مسابقه می‌‌باید ۵ قطعه عکس از میان عکس‌های خود (از عکس تئاتر و یا هر عکس در ژانرهای دیگر)  را به ابعاد ۳۰×۲۰ و کیفیت ۳۰۰ DPI ،  انتخاب و حداکثر تا پایان وقت اداری شنبه ۱۶/۵/۹۵ ارسال و تاییدیه دریافت کنند. ستاد برگزارکننده جشنواره، دو هفته مانده به آغاز جشنواره کارت شرکت در نشست انتخاب عکاسان حاضر در جشنواره را به همه افرادی که عکس‌های خود را به دبیرخانه ارسال کرده باشند ارائه خواهد کرد. در تیم هر استاد، ۵ شرکت‌کننده حضور خواهد داشت و بدین ترتیب هر تیم متشکل از ۶ نفر که ۵ نفر عکاسی خواهند کرد و یک نفر راهنما و مربی خواهد بود، با هم و براساس روح مشارکت تیمی وارد مسابقه گروهی عکاسی تئاتر خواهند شد.  بدین ترتیب ۴۰ عکاس همراه با ۸ استاد عکاسی در این بخش با هم به رقابت خواهند پرداخت.
 
پنجمین جشنواره تئاتر شهر به دبیری شهرام کرمی از تاریخ ۲۲ تا ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ برگزار می‌شود. دبیر بخش عکس این جشنواره رضا موسوی است.
نظر شما