شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۱۰:۳۷
کد خبر: ۱۰۱۵۵۴
|
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
با حضور فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان فرهنگی هنری
با حضور فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از کتاب «مهران می‌خندد» روایتی از زندگی و خاطرات شهید مرزبان مهران اِقرع رونمایی شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین رونمایی از کتاب «مهران می‌خندد» پنجشنبه ۲۹ فروردین با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار رهام بخش‌حبیبی معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی، سردار زارعی معاون نیروی انسانی ناجا، سردار صادقی رییس دفتر فرمانده ناجا و جمعی از خانواده شهدای تاجا در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

«مهران می‎‌خندد» رونمایی شد

رساندن صدای شهدا به گوش مردم

سعید اوحدی نخستین سخنران این مراسم بود. وی ضمن خوش‌آمدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: نیروی انتظامی امروز به عنوان نماد تلاش و مجاهدت در همه جای کشور شناخته می‌شود و این برای ما مایه افتخار است که آیین تجلیل از این مردان مرد را برگزار کنیم. 

وی با اشاره به شهدای جوان ناجا گفت: همواره جوانان بودند که پرچم را به دست گرفتند و راهی شدند. انقلاب ما، ۸ سال جنگ تحمیلی ما، همه و همه با وجود شهدا به پیروزی رسید. مهم‌ترین دلیل اینکه مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را خطاب به جوانان تحریر کرده‌اند نیز همین است. چرا که رسیدن به قله‌های رفیع گام دوم تنها با حضور جوانان معنا پیدا می‌کند.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: این مراسم را برای خود بهانه‌ای قرار دهیم تا بار دیگر با شهدا بیعت کنیم به ویژه شهدای مظلوم مرزبان که بلندترین دعای صحیفه سجادیه دعا برای آنان است. 

وی در خاتمه عنوان کرد: امیدوارم این قبیل مراسم تجلیل از خانواده شهدا و انتشار کتاب‌هایی با موضوع زندگی پر برکت شهیدان پررنگ‌تر از پیش دنبال شود، نه به این دلیل که شهدا یا خانواده‌هایشان به این قبل توجهات نیاز دارند بلکه به این دلیل که برگزاری این آیین‌ها یعنی رساندن صدای شهدا به گوش مردم و این مهم‌ترین وظیفه ماست.

«مهران می‎‌خندد» رونمایی شد

۲۰۰ شهید دهه هفتادی در ناجا 

سردار حسین اشتری دیگر سخنران این مراسم بود وی با بیان اینکه یکی از سرمایه‌های بزرگ کشور ما نیروی انسانیِ جوان، انقلابی و جهادی است گفت: در نیروی انتظامی بیش از ۲۰۰ شهید دهه هفتادی داریم که یکی از آنها شهید مرزبان «مهران اقرع» است. شهیدی که من مطمئنم افراد با خواندن زندگی نامه اش، شیفته او می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی درباره تولید آثار فرهنگی و هنری با محوریت شهدا گفت: درصدد هستیم که به زودی آثار بیشتری در زمینه شهدا تولید کنیم. اگر چه تاکنون فیلم‌های کوتاه زیادی در این باره ساخته شده اما در تلاشیم به سراغ فیلم‌های بلند سینمایی برویم.

نویسنده دهه هفتادی از شهید دهه هفتادی می‌گوید

محسن صالحی‌خواه نویسنده کتاب «مهران می‌خندد» در این مراسم گفت: برای نوشتن این کتاب تلاش زیادی صورت گرفت و به مناطقی از جمله سیستان و بلوچستان سفر کردم.

وی افزود: این کتاب را بسیار دوست دارم زیرا زندگی شهید دهه هفتادی را روایات می‌کند و این موضوع برای من به عنوان یک دهه هفتادی فوق‌العاده بود. آشنایی با سبک زندگی شهیدی هم سن و سال خودم زندگیم را دگرگون کرد.

تجلیل از خانواده ۹ شهید ناجا

در ادامه با حضور سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار رهام بخش‌حبیبی معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی، سردار زارعی معاون نیروی انسانی ناجا، سردار صادقی رییس دفتر فرمانده ناجا و پدر و مادر شهید مهران اقرع از خانواده شهیدان محمدحسن شهسواری، حسن پاینده، محمدعلی دولت‌آبادی، علی احمدنژاد، رضا مرادی علمدار، رضا شجاع، محمد جلال کاشانی، سجاد محمدی و داریوش رضایی نژاد تجلیل شد.

در این برنامه  پدر و مادر شهید «مهران اقراع» تجلیل شدند، از کتاب «مهران می‌خندد» رونمایی شد، دختران شهید حسن پاینده دلنوشته‌ای را تقدیم به پدرشان کردن، قطعه «شهدای ناجا» با صدای غلامرضا صنعتگر که به همت موسسه شهدای ناجا تولید شده است؛ رونمایی شد و مجید تال شاعر جوان آیینی غزلی را به مهران و شهدای ناجا تقدیم کرد. 

«مهران می‎‌خندد» رونمایی شد

کتاب «مهران می‌خندد» نوشته محسن صالحی‌خواه به فرازهایی از «مهران اقرع» شهید مرزداران ناجا است که ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ در ۲۳ سالگی و در منطقه مرزی نگور در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید. این کتاب را انتشارات زاد اندیشه منتشر کرده است.

(مهدی نوروزوندیان)
نظر شما