جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۲۳:۱۹
کد خبر: ۱۰۱۷۷۸
|
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
نمایشگاه نگارگری و تذهیب با عنوان «سیمرغ آرزوها» روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در فرهنگ‌سرای گلستان گشایش می‌یابد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نمایشگاه نگارگری و تذهیب با عنوان «سیمرغ آرزوها» روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در فرهنگ‌سرای گلستان گشایش می‌یابد. در این نمایشگاه ۲۴ اثر از ماهرخ میلانی، افسانه رمضانی، مینا همتی، سارا نوروزی، سوگند پاک‌نظر و... در قالب تذهیب و نگارگری در ابعاد ۵۰ * ۷۰ به سبک رنگ‌های سنتی و دست‌ساز با الهام از هنرمندان بزرگ نگارگری همچون سلطان محمد، آقا میرک، کمال‌الدین بهزاد و... با حضور رفعت فکوری عضو انجمن نگارگران ایران به نمایش در می‌آید. 

نمایشگاه نگارگری و تذهیب «سیمرغ آرزوها» قصد دارد با نمایش تصاویری با نگاهی نو از دنیای پیرامون خود، به درکی متفاوت از جهان درون و بیرون خود برسد. در این راه با شناخت خویش و وارونگی تصاویر ذهنی به دنبال خلق نمای جدیدی از خواسته‌های درونی و بیرونی است. زنده نگه داشتن و ترویج هنر نگارگری از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ به نگارخانه فرهنگ‌سرای گلستان به نشانی نارمک، خیابان گلستان، پایین‌تر از میدان هلال احمر مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۳۸۰۲ تماس بگیرند. 

نظر شما