يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۷:۵۲
کد خبر: ۱۰۲۰۳۹
|
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۴
آیین تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و نکوداشت محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز با عنوان «مهر خوبان» دوشنبه ۲۰ خرداد ماه در باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ویژه‌برنامه «مهر خوبان»، آیین تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز و نکوداشت محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز با حضور سعید اوحدی رییس، معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دوشنبه ۲۰ خرداد در باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد.

آیین تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد

در ابتدای مراسم سعید اوحدی ضمن خیر مقدم گفت: توفیق بسیار بزرگی امروز نصیب سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شده است که توانستیم پذیرای قدوم مبارک شما خیرین باشیم. یکی از اهداف ما تجلیل از همه خیرین مدرسه ساز است که البته نیازی به تجلیل ما ندارند. ما در حقیقت می‌خواهیم خوبی را در کشور معروف کنیم. خیرین که نیازی به تجلیل ندارند ما نیازمندیم تا از آنها بیاموزیم و در مسیر آنها قدم برداریم.   

وی افزود: امروز خانواده آقای حافظی در جمع ما حضور دارند. دعا کنیم خداوند به آقای حافظی عزیز که خیلی دوست داشتند امروز در این جمع حضور داشته باشند، شفای عاجل عنایت کند. روزی که به ملاقات آقای حافظی رفتم به من گفتند من زندگی‌ام را وقف مجمع خیرین مدرسه ساز کرده‌ام. پیامبر (ص) می‌فرماید: خداوند به نیت انسان پاداش می‌دهد نه آنچه در عمل اتفاق می‌افتد. آقای حافظی چه نیت بزرگی دارند. در تخت بیمارستان هم به فکر خیرین بودند.

اوحدی با اشاره به همایش بزرگ مجمع خیرین مدرسه ساز گفت: در این همایش که با همکاری قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان برگزار شد به لطف شما خیرین ۲۷۰ میلیارد تومان جمع شد. عددی که در تاریخ بی سابقه بوده است. این پول بیش از ۷۰ درصد از هزینه‌های وارد شده به مدارس مناطق سیل زده را تامین کرد. شما با این کارتان چه امید و آرامشی بین مردم به خصوص کودکان مناطق سیل زده به وجود آوردید.

رییس سازمان فرهنگی هنری در پایان گفت: دهمین جلسه قرارگاه فرهنگی فردا برگزار می‌شود. این قرارگاه تا امروز کارهای بزرگی انجام داده است و قرار است روی برنامه‌های اوقات فراغت بچه‌های مناطق سیل زده کار کنیم. دعا کنید این قرارگاه پابرجا بماند و بتواند مسیر خود را پر قدرت ادامه دهد.

آیین تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد

محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به ارزش امر خیر مدرسه‌سازی گفت: ماموریت و مسئولیت سازمان برنامه و بودجه کشور، توسعه است و به امر مدرسه‌سازی از این منظر نیز می‌نگرم.

وی افزود: ایران در گروه کشورهای با توسعه بالا قرار دارد و به ویژه طی چهاردهه پیشرفت‌های بسزایی داشته است. راهبری و رصد توسعه کشور به سازمان برنامه سپرده شده و بنده نیز به همین علت است که در جمع شما خیرین مدرسه‌ساز حاضر شدم تا از کسانی که در مسیر توسعه اقدام می‌کنند تشویق و ترغیبی داشته باشم.

نوبخت با اشاره به پیشینه امر «توسعه» در جهان و توسعه انسانی به عنوان شاخصی مهم در ارزیابی کشورها اظهار کرد: افرادی چون محمدرضا حافظی و همه خیرین مدرسه‌ساز تلاش می‌کنند تا مولفه توسعه را در کشور محقق کنند و در جهت اعتلای ایران گام بردارند. آنها در این زمینه خدمت بزرگی انجام داده‌اند.

وی با اشاره به مولفه‌های توسعه از جمله مولفه اقتصاد و آموزش ادامه داد: امروز ما در محاصره بزرگ اقتصادی قرار داریم و باید خودمان را تجهیز کنیم. موظفیم در جهت حفظ غرور ملی تلاش خود را بکار ببندیم. در مولفه اقتصادی توسعه، دچار مضیقه‌ایم که ان‌شاءالله از آن نیز عبور می‌کنیم.

نوبخت با بیان اینکه آموزش یکی دیگر از مولفه‌های توسعه است که باید مولفه اقتصادی را در این تحریم و بحران جبران کند، گفت: از خیرین مدرسه‌ساز که در این راستا تلاش می‌کنند باید تقدیر و تشکر کنم. تجلیل از دکتر حافظی تجلیل از همه خیران است که ملت و دولت را در امر مدرسه‌سازی کمک و یاری می‌دهند.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید خودمان را برای بودجه‌ای با حداقل درآمد نفتی آماده می‌کردیم که مباحث تحریم، بودجه را تحت تاثیر قرار ندهد و ناچار در بازنگری در برخی اعداد و ارقام شدیم، بیان کرد: امروز در جمع شما باید بگویم که با هر وضعیتی که باشد و حتی اگر ناچار شویم در پاره‌ای ردیف‌ها صرفه‌جویی بیشتری کنیم اما عدد و ردیف اعتبار مدرسه‌سازی و تعهد دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیرین تغییری نمی‌کند. همانطور که سال گذشته ۱۴ درصد بیشتر از تعهدمان، تخصیص دادیم، امسال هم متعهد می‌شوم اعتبار تکمیل مدارس خیرساز که با خیرین توافق کرده‌ایم را کامل به انجام برسانم.

نوبخت با بیان اینکه اولین بخش از این تعهد در قالب اعتبارات تملک‌دارایی و نوسازی مدارس را الساعه صحبت کردیم تا به خزانه ابلاغ و تا قبل از پایان خرداد تزریق شود، تصریح کرد: تا پایان سال تلاش می‌کنیم تعهد و تقبلی که دولت داشته را کامل به انجام برسانیم.

در این مراسم، مهراله رخشانی‌مهر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تعلیم و تربیت زیربنای رشد و تعالی ملت‌ها و مقام معلمان، مقام هدایت به سمت رستگاری است، گفت: گفتن از حافظی آسان است زیرا دغدغه‌ها و جنس نگرانی‌هایش از جنس آبادانی و توسعه کشور است و منشا خلق مجموعه‌ای پربرکت چون جامعه خیرین مدرسه‌ساز شده است.

رخشانی مهر ادامه داد: شما خیرین مدرسه‌ساز الگویی زنده هستید برای کسانی که می‌خواهند به دور از هیاهو ببخشند و شراره‌های عشق و امید را در دل‌های دانش آموزان این مرز و بوم پرفروغ نگه دارند.

آیین تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد

در ادامه سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: امروز خوشحالیم ایران در مسیر توسعه علم و دانش گام برمی‌دارد و مدرسه محلی برای بالندگی علم، دانش و توسعه است. هرچه مدارس باشکوه تر، عظیم تر، سرزنده تر، استانداردتر و کیفی تر باشد، جامعه را از نیروی انسانی باشکوه تر و کیفی‌تری برخوردار کرده‌ایم. خیرین امکان تحول همه جانبه آینده جامعه را هدف خود قرار داده‌اند.

وی افزود: من کسی هستم که از جوار حرم مطهر رضوی توفیق خدمت پیدا کرده است. روزی که مسئولیت اداره کل آموزش و پرورش در خراسان رضوی را با حکم دکتر فانی دریافت کردم، قصد داشتم به دفتر محل کارم بروم که گفتند خیرین در نیشابور جلسه ای دارند که به دفترم نرفته و به جلسه خیرین در نیشابور رفتم و امروز هم در اولین جلسه کاری، در خدمت خیرین هستم.

حسینی در ادامه بیان کرد: دکتر حافظی، خیر مدرسه ساز در کنار ما بود و هست، اما بیشتر از آنکه در کنار نظام تعلیم و تربیت باشد در قلب ماست. با نفس‌های دکتر حافظی انگیزه گرفته‌ایم و با اندیشه‌اش جهت گرفته و اراده خود را تقویت می‌کردیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: امروز بیش از ۱۳۰ هزار کلاس درس توسط خیرین ساخته شده است و سرانه فضای آموزشی به ۵.۲ متر مربع افزایش یافته است. برای ادامه این مسیر باید فرهنگ کار خیر در آموزش و پرورش را رشد دهیم.

در این مراسم از کتاب زندگینامه محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز رونمایی شد.

 همچنین در پایان مراسم از خیرین مدرسه ساز؛ حمیدرضا شاه حسینی، عبدالرضا وکیلی، اکبر ابراهیمی، محمد درکی، محمدتقی داورپناه، احمدعلی خدادای، فاطمه دبستانی و سعیده تهرانی تقدیر شد.
نظر شما